Kniha Boží odysea je pozoruhodným příběhem, v němž člověk uniká za hranici jakékoliv přestavitelné skutečnosti; kde vesmírný čas plyne bez břehů a všemi směry jako řeka, která nemá ani svůj pramen, ani své ústí.
V knize se rozmlouvají spisovatelka a lékař a vzájemně konfrontují své vzpomínky na mládí. Prožívali je vpředválečné a válečné době.. Ona se spoléhá na své deníky začínající naivními poznámkami terciánky, která se posléze stává žačkou rodinné školy.
Kniha francouzského autora Mikaela Gwiloua, cizince dlouhodobě žijícího v Čechách, je jednou z mála opravdu upřímných reflexí, které si bez servítek berou na paškál náš národ.
Chvíle pro zasmání! Další americká soda je druhý soubor satirických povídek amerického spisovatele Steva Fishera, který má svůj pravidelný sloupek v týdeníku Reflex. Steve píše o životě v České republice i o současném životě všeobecně.
Příběh začíná tím, že mladý kouzelník Darius, je představenou čarodějkou Řádu vyslán, aby ji v doprovodu svého mýtického zvířecího společníka zastoupil na každoročním čarodějnickém sletu.
Jak už název knihy napovídá, jde o monumentál-ní práci přibližující pomocí více než 300 fotografií a zasvěceného komentáře kariéru skupiny Depeche Mode.
Autorka ve své druhé prozaické knize vypráví příběh mladé fotografky Hany, která na počátku sedmdesátých let v panice před hrozbou ústrků ze strany režimu uteče pomocí fingovaného sňatku do Londýna.
Druhý díl se odehrává v letech 1416 až 1425. Rodina Prokopů se rozrůstá a každý její příslušník hledá štěstí jinde; nacházíme je v Táboře, mezi umírněnými pražany, na straně Rožmberků i v řadách pronásledovaných řeholníků.
Znáte ho jako floutka, pistolníka a tak trochu lumpa z knihy Století páry. Teď však chce Fasty jen přežít další den, vydělat trochu peněz a ochránit děcko, které je možná něco víc, než jen další válečný sirotek.