Výslovnost ostrých (C, S, Z) a tupých (Č, Š, Ž) sykavek může činit potíže předškolním, ale i starším dětem. Přetrvávají-li potíže dlouhodobě, je nutné vyhledat pomoc odborníka, který posoudí stav mluvidel dítěte nebo dospělého klienta.
Kniha v pěti velmi zajímavých příbězích přibližuje čtenáři život ve starém Římě. pověstné římské lázně jsou dějištěm záhady ztracené štoly. Malá otrokyně Flavia je křivě obviněna. jestlipak se vše v dobré obrátí?
Knížka známého básníka Jiřího Žáčka a hudebního pedagoga a skladatele Pavla Jurkoviče obsahuje téměř 60 zhudebněných básniček, některých již známých, jiných zcela nových.
Soubor veršů je autorským výběrem ze tří knih určených dětem. Knížka, která oplývá hravostí, fantazií a krásnými nápady, je zároveň bohatě ilustrovaná Aloisem Mikulkou.
V prvním díle knihy "O Květušce a tesaříkovi" jste se seznámili s Květuškou. V druhém díle "Květuška hledá tesaříka" se do říše hmyzu nedostane sama, ale s ní se mezi brouky ocitne i protivný Mirda, bratr Květuščina kamaráda Matěje.