Kniha přináší unikátní svědectví Ladislava Špačka o tom, jak se s Václavem
Havlem seznámil, o začátcích spolupráce v komůrce Havlova bytu u Vltavy,
až po triumfální zahraniční cesty plné úsměvných i dobrodružných příhod.
Kniha Dobrovolníkem v Africe vznikla jako přepis deníků dobrovolníka, který se vydal na humanitární mise pomáhat s adopcí na dálku a s projekty o. s. Bez mámy. Deníky převážně vykreslují aktivity a pocity dobrovolníka na zahraniční misi.
Výběrová edice dokumentů Edvard Beneš, Německo a Němci III je v pořadí třetím dílem projektu, jehož záměrem je zdokumentovat vývoj Benešových názorů na problematiku Němců v Československu, na jeho vztah k Německu, Rakousku.
Doc. MUDr. Otakar Bleha, DrSc. patří k nejvýznamnějším českým endokrinologům.V knize llíčí s nadhledem a humorem své zážitky z dětství i dospívání, popisuje celou svoji lékařskou kariéru, ale především se zaměřuje na vzpomínky z cest.
Unikátní biografie světově proslulého česko-britského herce. Strhující příběh pražského herce, který se prosadil v anglosaském filmovém průmyslu tak, jako doposud nikdo z českých rodáků předním ani po něm.
Monografie „Hugo Haas a jeho (americké) filmy“ vychází z disertační práce Milana Haina, absolventa filmové vědy na Univerzitě Palackého v Olomouci. Jeho práce těží z pečlivého studia dosud neprobádaných pramenů z amerických a evropských archivů.