Publikaci doprovozenou unikátními fotografiemi a fotografickými sériemi Pavla Hrocha bychom mohli nazvat Abecedním průvodcem z bláta do louže nebo třeba nevšedními zápisky celkem všedního cestovatele na Kubě někdy na konci Castrovy éry.
Kniha, popisující trasy podle zhruba 30 pražských potoků, navazuje na ukončený seriál, který vycházel před rokem 2006 v časopise Cykloturistika a který byl věnovám cykloturistice podél pražských vodních toků.
Průvodce popisuje 50 nejzajímavějších tras pro pěší turistiku v Dolním Rakousku/Weinviertelu - oblasti mezi jižní Moravou a Vídní. Představení každé trasy zahrnuje všechny důležité informace o jejím profilu a průběhu
Průvodce obsahuje 50 vybraných turistických tras různých stupňů obtížnosti po pobřeží a v horách východní části Kréty, s přesnými popisy cesty, časovým rozvrhem a 50 mapkami. Uvedené trasy vás zavedou k nejzajímavějším turistickým cílům.
Další v řadě kvalitních obrazových publikací se strhujícím vyprávěním Leoše Šimánka. Jedná se o sugestivní líčení cesty z Mexika přes Pacifik Crest Trail – pacifickou hřebenovku až k pohoří Severních Kaskád ve státě Washington až do Kanady.