Autor ukazuje aspekty SS, které doteď nebyly široce známé: rituály SS, jak SS fungovaly jako obchodní
organizace a jak se klíčoví muži SS (Himmler, Heydrich, Eichmann a jiní) v SS chovali
a často stáli jeden proti druhému.
Tato kniha se snaží objasnit události spojené s jejich odhalením a zatčením, a především se pokouší odhalit jméno osoby, která vydala osm židovských životů do rukou německých nacistů.
Kniha Pavla Mückeho se snaží přiblížit problematiku tzv. „míst paměti“ (hmotných i symbolických památek, na nichž je zakládána identita národního společenství), každodenního života a vnitřního světa vojáků.
Monografie Od Sarajeva po Hirošimu. Válka a mír v první polovině 20. století sleduje na základě teorie Raymonda Arona a Johana Galtunga události první poloviny minulého století, především válečné konflikty a politická vyjednávání s nimi spojená
Kniha se zabývá dějinami státu od založení v roce 1949, přes sjednocení Německa v roce 1990 až do současnosti. Popisuje jak politický systém a ekonomiku země, tak vývoj společnost a kultury.
Studie v tomto sborníku zasazují události roku 1943 do širšího kontextu německé okupační politiky v Evropě se zvláštním přihlédnutím k vývoji v Protektorátu Čechy a Morava.
Uprostřed libyjské pouště se za 2. světové války postavili proti Rommelovým vojskům Svobodní Francouzi, kteří odmítli kapitulaci a pokračovali v boji proti nacismu v době, kdy německé jednotky měly jasnou převahu na celém světě, a to jak na souši, ve vzduc