Sborník pěti rozsáhlých studií renomovaných odborníků představuje v českém a německém jazyce různé přístupy k dílu Johanna Wolfganga Goetha v současné literární vědě.
Druhá próza autora úspěšného debutu Slabost pro každou jinou pláž, který získal cenu Litera 2007. Časem, místem i osobou vypravěče sevřená novela se odehrává během několika dní na filmovém festivalu v Karlových Varech.
Nové vydání díla jednoho z nejznámějších současných českých prozaiků, které představuje příběh zcela obyčejného mladého muže, ocitajícího se za zvláštních okolností v tak trochu zvláštním světě.
Hlavní postavou „románu nad mraky“ je třicetiletý samotář Fleischman. V životě se mu nedaří. Nikdy nic nedokázal. Neměl žádnou holku. Ale rozumí mrakům, tlakovým výším, nížím a směrům větru. Podle námětu knihy vznikl scénář pro film D. Ondříčka.
Příběh Jimmyho a Christy, kteří se na cestě Amerikou prodírají vlastní rodinnou historií, svými zvyky a postoji k víře, smrti a životu. Cesta k okolnímu světu a k lidem však vede tou nejtěžší oklikou – přes hlubiny vlastního já.