Můj Janáček

Nakladatel:  Atlantis 2004
Skladem
126 Kč
113 Kč

Anotace

Svazek obsahuje tři Kunderovy texty o Janáčkovi, které vznikly ve Francii mezi rokem 1991 a 2004. V třetím textu (záznamu rozhlasového rozhovoru, který vysílal Český rozhlas 3 – Vltava dne 3. července 2004) formuluje Kundera základní otázku: Je...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)
Je něco uzasnějšího nežli postřehy Kunderovy? myslím, že co je v této knize psáno a myšleno je naprosto shodno s tím jak je vnímano cokoli výborného, ale bohužel nepochopeno.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Milan Kundera: Můj Janáček

(...) Je jistě záslužné, že se Kundera pokusil podívat na Janáčka očima literáta. Vyšla mu z toho ale knížka, která je mnohem spíš o románu než o opeře (Janáčkovo dílo symfonické a komorní zůstává stranou vůbec) a vypovídá víc o Kunderovi než o Janáčkovi.
Jedině z tohoto hlediska jeví se Kunderův Janáček zajímavě. Už jen proto, že se v době všeobecného partikularismu, odlišování, hlásí k donkichotskému úsilí a hledání smyslu, které by měly být všemu umění společné. Těžko se lze ovšem smířit s takovými paralelami, jako je upozornění na příbuznost Janáčka s Hemingwayem jen proto, že Kundera v obou vidí zakladatele nové prózy, vlastně realismu v opeře i románu ...

Kundera o Janáčkovi

Jako člověk, který se neustále zabývá Janáčkem především prostřednictvím jeho partitur, respektive jejich kritického vydávání, přijímám Kunderovo janáčkovské gesto jako něco nesmírně důležitého a svým způsobem i metodologicky podnětného. Především však vnímám jeho knihu Můj Janáček, kterou právě vydalo nakladatelství Atlantis, jako soubor tří hluboce inspirativních a strhujících textů. (...) Nová knížka Milana Kundery je významným kulturním činem zdaleka ne jen v českém měřítku.

Autor/Autorka

Milan Kundera

Prozaik, básník, překladatel, esejista a dramatik. Je světově nejúspěšnějším a nejpřekládanějším autorem českého původu.

V roce 1975 Milan Kundera emigroval do Francie, od konce osmdesátých let píše francouzsky. Kunderovým románům se dostalo mnoha ocenění, dílem i kritiky. Je uváděn mezi světovými postmodernisty.

Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Bibliografické údaje

Název:
Můj Janáček
Autor:
Kundera, Milan
Nakladatel:
Atlantis
EAN:
9788071082569, 9788071083504
ISBN:
80-7108-256-2
Popis:
1× kniha, brožovaná, 80 stran, česky
Rozměry:
12 × 17 cm
Rok vydání:
2004 (1. vydání)