Autor své knize popisuje nejen zážitky ze své cesty, ale také se věnuje historii výstavby železnice, tolik medializované v 70. a 80. letech minulého století.
Na samém počátku jara 1918 se ruská říše zmítala ve stále zběsilejší občanské válce, do jejíhož víru se záhy aktivně zapojili českoslovenští dobrovolci, kteří po několika konfliktech rozhodně vystoupili se zbraní v ruce proti bolševikům.
Dva roky po sobě jsme se do Íránu vypravili a pevně doufáme, že ne naposled. Přijměte pozvání k malému vyprávění o lidech, se kterými jsme se setkali, o jejich srdci na dlani a o přírodě, kterou jsme cestou po této krásné zemi viděli.
Průběh Leninovy cesty z curyšského exilu přes válkou rozvrácené Německo na sever k hranicím Laponska až po závěrečné nadšené uvítání revolučními davy na Finském nádraží v Petrohradu.
Aktuální novinka z řady průvodců za zážitky. Nechte se unést atmosférou petrohradských bílých nocí, mostů a paláců střežených lvy. Projeďte se po kanálech, zajděte do bohémské kavárny, užijte si bulváry, nákupy, vyhlídky.
Kniha Alexeje F. Loseva představuje první ucelený životopis Vladimira Solovjova (1953–1900) – filosofa, teologa a nejvýraznějšího ruského myslitele 19. století.