Publikace věnuje pozornost aktuálnímu a dosud nezpracovanému tématu: vlivům původních kultur subsaharské Afriky, Oceánie a Ameriky na české výtvarné umění v letech 1850-1950.
Druhý díl úspěšného průvodce po moderní pražské architektuře první poloviny dvacátého století zachycuje slovem a obrazem další dvě stovky slavných, ale i méně známých, avšak architektonicky pozoruhodných staveb.
Pokračováním edice Slavné vily, vydávané nakladatelstvím FOIBOS BOOKS, je publikace Slavné vily Polska o unikátní architektuře vil a rodinných domů našeho severního souseda.
Výběr několika set nejzajímavějších a nejstarších fotografií ulic, náměstí i obyvatel Prahy, které prošly rukama známého pražského antikváře a popularizátora staré Prahy, Zikmunda Reacha.
Malířské a kreslířské dílo Vlasty Vostřebalové Fischerové (1898-1963) bylo omezeno necelými dvaceti lety aktivní tvůrčí činnosti, ale na české meziválečné scéně patřilo k nejosobitějším projevům „nových realismů“.
Reprezentativní publikace s úvodním slovem architekta Davida Vávry shrnuje životní příběh i dílo Josefa a Františka Seidelových a obsahuje výběr historických fotografií i dokumentaci obnovy ateliéru.
Monografie je autorskou knihou Frantička Skály, promyšlenou koláží textů od autorů z různých oborů, textů Františka Skály a více než čtyř set reprodukcí. Vířivá, typografická kreace s originální obálkou vychází v česko-anglické verzi.