Nejprodávanější knihy - srpen 2019 - eseje, úvahy, publicistika

Češi, polibte mě… -10%
Kniha francouzského autora Mikaela Gwiloua, cizince dlouhodobě žijícího v Čechách, je jednou z mála opravdu upřímných reflexí, které si bez servítek berou na paškál náš národ.
eseje, úvahy, publicistika

Češi, polibte mě…

179 Kč
161 Kč
Necháte mě domluvit? -10%
Jako vždy frustrovaný, překvapený, pobavený, rozhořčený, kárající nebo vysmívající se, tento nejznámější novinář na světě přichází s novou knihou postřehů o současném světě.
eseje, úvahy, publicistika

Necháte mě domluvit?

298 Kč
268 Kč
Mytologie zahrádkářské kolonie -10%
(2x)

Kniha básníka Václava Vokolka je jedinečným svědectvím o zanikajícím světě pražských zahrádkářských kolonií a zároveň brilantní literární evokací tohoto specifického mikrosvěta. Knihu provází evokativní a vtahující fotografie Richarda Čermáka.

eseje, úvahy, publicistika

Mytologie zahrádkářské kolonie

230 Kč
207 Kč
Chtíč po svobodě - první roky po sametové revoluci -15%
(1x)
Fotografie Pavla Hrocha a esej Jáchyma Topola zaznamenávají divoká léta po sametové revoluci v Praze, vzrušené období oslav nově nabyté svobody o pádu komunistického režimu v Československu.
eseje, úvahy, publicistika

Chtíč po svobodě - první roky po sametové revoluci

450 Kč
383 Kč
Nová třída -10%
Kniha patří k dílům, která se vyrovnávají s iluzemi o fungování komunistických států. Vyšla v roce 1957 a vzbudila velkou pozornost, dodnes je považována za nesmírně cenný příspěvek k analýze komunistických režimů.
eseje, úvahy, publicistika

Nová třída

295 Kč
266 Kč
Hnízda snění -15%
Snové obrazy a události odedávna podněcovaly lidskou tvořivost. Do Hnízd snění jsou vloženy úvahy o básnickém umění, o dechu a čáře, obrazech a nalezených objektech, instalacích i akcích.
eseje, úvahy, publicistika

Hnízda snění

264 Kč
224 Kč
Obrazy světa v české literatuře
Obrazy světa jsou souborem studií o konstrukcích světa v literárním textu. Autor přináší studie : Komenského Labyrint a člověk v labyrintu; Karel Hynek Máácha a jeho duch; Druhý čas Máje; Šlejharova poetika účasti; Weinerovy obrazy počátku.
eseje, úvahy, publicistika

Obrazy světa v české literatuře

148 Kč
Anální vesmíry -10%
(6x)
Třetí autorova parodie psychoanalýzy, postmoderní filozofie a intelektuálského žvástu.
eseje, úvahy, publicistika

Anální vesmíry

260 Kč
234 Kč
Tyranie: 20 lekcí z 20. století -10%
(8x)
Jeden z předních intelektuálů současnosti, historik Timothy Snyder, přichází po velkých historických pracích Krvavé země a Černá zem s příspěvkem k aktuální debatě o dalším osudu liberální demokracie.
eseje, úvahy, publicistika

Tyranie: 20 lekcí z 20. století

168 Kč
151 Kč
Monoteistická náboženství a stát -10%
Předkládaná kolektivní monografie českých i zahraničních odborníků se pokouší uchopit problém vztahu náboženství a státu v širších historických, právních i teologických souvislostech a přitom ponechat otevřený prostor pro další reflexi.
eseje, úvahy, publicistika

Monoteistická náboženství a stát

339 Kč
305 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 135 položek
1 2 3 .. 14 > >>