Mykhail je jedním ze sedmi nejvyšších okřídlených v Helliportu. Díky svému chladnému a kalkulativnímu myšlení zaměřenému především na prostředky a cíle, se propracoval až na pozici generála.
Úspěšní autoři Cassandra Clare a Wesley Chu přicházejí s dalším příběhem lovců stínů, který je zároveň první knihou nové série. Její děj sleduje velkého čaroděje Magnuse Banea a Aleca Lightwooda na jejich cestách po světě po skončení velké války.
Jak se žije ve stále se zmenšujícím protektorátu Čechy a Morava? Nový vůdce Reinhard Heydrich pokračuje v odsunu zbývajících Slovanů na východ, ale co odsun vlastně znamená – vyhnání za Zeď, nebo rovnou smrt?
Nad českou krajinou již jedenáct dlouhých let krouží draci, v lesích si staví hnízda harpyje, v ulicích loví hydry, gryfové a bazilišci, a životy lidí řídí magická požehnání a prokletí.
Zeptejte se těch nejmocnějších bytostí, proč se vesmír blíží ke svému konci, a ony vám odpoví dvěma slovy: „Thanos vítězí.“ A teď to dokonce vypadá, jako by se ta znepokojivá představa měla stát strašlivou realitou!
Válka světů je prvním dílem sci-fi žánru, které představuje mimozemšťany jako technologicky mnohem vyspělejší civilizaci, což pro sebejistý lidský druh znamená varování.