Skutečný příběh Českého nelegálního pracovníka v USA. Co všechno se může přihodit a pokazit a jak se toho pokud možno vyvarovat, vám kniha napoví. Dokonce zavítáte i do amerického vězení.
Lákavý barevný cestopis cestovatele Martina Stillera, který každoročně pořádá festivaly Cyklocestování (cyklocestovani.cz) seznamuje se dvěma jeho největšími cykloexpedicemi: Napříč Austrálií; a Kubou – společně s jihozápadem USA.
Leoš Šimánek na svých cestách již několikrát navštívil Havaj. Tentokráte si však pro toto souostroví udělal hodně času. S manželkou, synem a dcerou důkladně procestovali všech šest hlavních ostrovů, a to nejen v létě, nýbrž i v zimě.
Po jednom bolestném rozchodu se Nic rozhodne zanechat za sebou vyjeté koleje každodenního života, a vydat se tak napospas osamělosti. Vyráží na radikální cestu: jede stopem z Londýna až do Austrálie.
Drážďany – město Čechům vždycky blízké, kdysi pro svou krásu nazývané Florencie na Labi. Vyprávění se stává neobvyklým průvodcem městem před a po bombardování s doprovodným líčením válečné hrůzy dvou únorových nocí roku 1945.
Autor předkládá čtenářům knížku o pěti aljašských fjordech, které jsou svou majestátností a krásou dle jeho vkusu jedinečné. Leží v jihovýchodní části Aljašky, kde je největší koncentrace ledovců a hor na severoamerickém kontinentu.
Dvacet let na vodních cestách: To jsou zprávy – cestopisy o turistických plavbách na malých plavidlech po vnitrozemských vodních cestách Josefa a Ludmily Blechových.
Kniha „Galapágy - Začarované ostrovy“ tvoří pátý díl edice „Plavby za dobrodružstvím“ a popisuje zážitky z návštěvy stále činných sopečných ostrovů Galapážského souostroví.