Druhý díl osobité reprezentativní publikace Jiří Příhoda 25|25 představuje autorovy práce z let 2000–2019, které sám pojmenovává „za sochou – před architekturou“.
Tato kniha vybírá z Schieleho tvorby to nejdůležitější a představuje jeho krátkou, avšak plodnou kariéru a jeho nesmírný přínos rozvoji moderního umění, který lze sledovat až k současným předním umělcům a umělkyním, jako jsou například Tracey Eminová
Nakladatelství X2015 vydalo monografii světoznámého českého výtvarníka - TOMÁŠE HŘIVNÁČE. Kniha Vám přináší komplexně zpracované dílo autora, řazené do jednotlivých kapitol, které mají chronologickou posloupnost.
Přestože se Jaroslav Veris a jeho práce může směle řadit mezi špičku českého výtvarného umění dvacátého století, nebyla dosud vydána žádná komplexní monografie shrnující jeho tvorbu a osobní život.
Šimon Brejcha není zahradník ani pěstitel, není ani ekolog, nemá doma zahrádku, ani pole brambor. Šimon Brejcha je grafik, umělec ironický a vážný zároveň, na zahradě má ateliér a v něm pomyslnou zahradu obrazových struktur.