Tato kniha fotografií představuje prostřednictvím úžasných snímků a odborně pojatých textů památky a zajímavosti na Route 66, navede vás ale i na některá další místa, k nimž se vyplatí udělat si zajížďku.
Průvodce Skotskem popisuje ta nejzajímavější místa a zážitky v Edinburku, Glasgow a v dalších městech. Najdete v něm inspirace na výlety do přírody, na skotskou vysočinu, k návštěvě starobylých hradů a dokonce i táhlých písečných pláží.
Od Náměstí svatého Marka až po most Rialto, od La Fenice až k Mostu vzdechů, od Velkého kanálu k laguně, přes paláce a muzea dávného i současného umění, dóžecí město se před vámi v mžiku otevře díky tomuto jedinečnému průvodci!
Český překlad aktualizovaného vydání publikace o lavinách, druhé české vydání. Oba autoři, přední světoví odborníci na problematiku lavin z prestižního odborného institutu shrnuli v publikaci své dlouholeté zkušenosti o lavinách.
Tato kniha nepředstavuje pouze proslulé himálajské velehory a jejich úchvatná panoramata, ale podává také řadu zajímavých informací o Nepálu jako zemi, o jeho kultuře a o národních parcích s jejich bohatým rostlinstvem i zvířenou.
Další kapesní průvodce, zaměřený tentokrát na skalní města České republiky, Německa a Polska.Fenoménu skalních měst České křídové pánve je věnován stejnojmenný průvodce.ale
Karlovy Vary jsou naším nejznámějším lázeňským městem. Přesto skrývají mnohá tajemství, která teprve čekají na svá odhalení. Vydejme se za nimi spolu s historikem a spisovatelem Stanislavem Burachovičem, čeká na nás nejedno překvapení.
Turistický sprievodca Západnými, Vysokými a Belianskymi Tatrami formou 50 panoramatických záberov. V obrázkoch sú popísané názvami všetky významné vrchy a doliny.
„Všichni v Africe si myslí, že má každý běloch mezi půlkami zlatou kreditku,“ uvádí ve své knize AFRIKA NA ZABITÍ aneb ,evrycink is oukej‘ autor, podnikatel a současně bratr známé módní návrhářky v jedné osobě Tomáš Kovářík.
Černá Hora leží na jižním konci sluncem zalitého Jadranu. Její pobřeží je poseto množstvím historických městeček, vnitrozemí naopak dominují štíty mohutných hor.
Nejnovější průvodce z řady „Česko všemi smysly“ z produkce nakladatelství S & D nás zavede do oblasti zvané Kladské pomezí – jedná se o turisticky velmi atraktivní region Náchodska a Broumovska s takovými cíli....
Pestré dějiny ostrovního karibského státu - Kuby, která je dnes známá především díky kontroverzní postavě diktátora Fidela Castra, z pera předního amerikanisty prof. J. Opatrného.
Daniel Landa, zpěvák, herec, scénárista, skladatel, lektor, jezdec rally a boxer tak volně navazuje na svoji úspěšnou prvotinu Všeník, tentokrát z prostředí Nového Zélandu.
Paul Gelder, edior magazínu Yachting Monthly, sepsal podle vyprávění svědků 30 neuvěřitelných příběhů o ztroskotání a potopení lodí kvůli špatnému počasí, bouřím, navigačním chybám, kolizím, rozbitým motorům, ohni anebo vyčerpání posádky.