Pozoruhodný cestopis téměř románové povahy. Carlos de Sigüenza y Góngora, významný novošpanělský literát, dílo sepsal
v květnu roku 1690 na základě ústního vyprávění Alonsa Ramíreze.
Zážitkový průvodce vám představí jedinečnou atmosféru města. Objevte středověké paláce, impozantní kostely a úzké uličky, které tvoří nezaměnitelnou podobu Barcelony. Architektura Gaudího vás okouzlí svou nepopsatelnou krásou.
Bruggy a Brusel mají vše: Obě města se vyznačují poklidně plynoucími, romantickými vodními toky, parky plnými zeleně, živými tržišti, módou udávající trend a galeriemi vystavujícími díla světově proslulých umělců.
Průvodce po osudech vymírajících jazyků a mizejících národů všech obydlených kontinentů. Společně s autorem navštívíme severní Austrálii, Etiopii, Gotland, Jordánsko, trojmezí Brazílie, Guyany a Venezuely i další úchvatná teritoria naší planety.
Sotva najdeme jiný kousek země toliko naplněný příběhy. Co kopec či údolí, co zákrut cesty, brod nebo most přes říčku, co samota i ves, to příběh. O zradě a lásce, zbabělosti i odvaze, krutosti a milosrdenství.