Nová kniha profesionálního průvodce Šumavou Josefa Pecky se bude věnovat jedné z nejatraktivnějších kapitol historie Šumavy – sklářství. Autor přiblíží historii nejslavnějších šumavských skláren, osudy jejich zakladatelů a majitelů.
Na první pohled se může zdát, že nic není hodnocení uměleckých děl vzdálenějšího než logika. Nehodnotíme snad umělecká díla podle toho, jak na nás působí, jaké v nás vyvolávají emoce? Nezůstává v takovém případě veškerá logika stranou?
Masarykovi byli moderní pár. Oba byli velcí
idealisté, přemýšliví, kosmopolitní. Rebelovali
v oblasti náboženství, manželství i výchovy
dětí. Ne všechno ale tehdejší společnost dokázala
přijmout.
Pátý svazek shrnuje Černého práce z let 1995-1999. Jeho zásadní část tvoří články pro měsíčník Folk & Country: dva dvouleté seriály Albové milníky českého folku (1995, 1996), Výročí psaná... (1997, 1998) a pro rok 1999 seriál nekrologů
Přehledný a praktický atlas psů, upravený v menším „cestovním“ formátu, klade důraz na české prostředí a zahrnuje tradiční osvědčená plemena, popisuje podrobně vlastnosti psů a uvádí tipy na výcvik i zkušenosti českých chovatelů.