První kniha obsáhle mapující kresebné dílo Jana Kubíčka. Jan Kubíček (1927-2013) patřil k několika předním českým umělcům konstruktivismu a abstraktní geometrie, jehož význam přesáhl i za hranice.
Soupisový katalog podrobně představuje 452 samostatných dřevořezů a knižních publikací ósacké a kjótské provenience, které tvoří specifický konvolut v rámci významného souboru téměř 5 000 japonských dřevořezů, uloženého v Národní galerii.
Mapa života jedné větve rodiny velikána naší kultury. Letmé vzpomínky na osobnost Jiřího Trnky jsou rozšířeny o dílo jeho manželky Heleny Chvojkové a obohaceny množstvím prací jejich syna, Jiřího Trnky ml. a jeho ženy, Heleny Trnkové-Veselé.
Reedův životopis od Anthonyho DeCurtise vznikal až po Reedově smrti v roce 2013, má tedy oproti starším biografiím jednu velkou výhodu: možnost zachytit celý umělcův život až do smrti.
České slovo zahrada připomíná původní význam „ohrazená plocha“. V Persii se zahradě říkalo pairidaeza, z toho vzniklo anglické slovo paradise, což do češtiny přeloženo znamená ráj anebo taky rajská zahrada.
Kniha vznikla z nedostatku pramenů o historii dvou rodin, Stránských a Malypetrů. Paměti budou sloužit i nové generaci jako průvodce dobami, které jsou pro ni neznámé.