Kniha Česká fotogra?e v datech 1839–2019 je dosud nejrozsáhlejší chronologií významných událostí české fotogra?cké scény za 180 let od vyhlášení vynálezu daguerrotypie až do současnosti.
Převážně textová publikace, která je společným dílem týmu špičkových odborníků z několika vědních oborů, poodhaluje fascinující dobrodružství života sběratele, botanika, lékaře, cestovatele a mecenáše Jindřicha Vávry (1831–1887).
Album historických fotografií, které vybral, upravil a texty doplnil fotograf a vlastník rodinné sbírky starých fotografií Pavel Scheufler, představuje svět lázní na sklonku monarchie, kdy k léčivým pramenům mířily významné osobnosti z celé Evropy.
Výpravná fotografická monografie Jiřího Koliše o předním českém fotografovi 19. století Františku Fridrichovi 1829 – 1892. Kniha obsahuje více než 800 unikátních fotografií a dobových dokumentů nejen z tehdejší Prahy.
Každý z nás, kdo měl v ruce fotoaparát, už portrétní fotografii vytvořil. Jak ale udělat ideální snímek, aby se líbil fotografovi i fotografovanému, byl bez rušivých vjemů a zároveň nebyl fádní? Nechte si poradit od zkušeného profesionála.
Kniha je nejen cenným svědectvím o proměně našeho hlavního města, ale také návodem, jak číst fotografie takovým způsobem, abychom slyšeli poutavé příběhy, jež nám vyprávějí.
Nový svazek edice Fototorst. Josef Binko (1879–1960), spolumajitel koželužny v Krucemburku na Českomoravské vysočině, je v dějinách fotografie českých zemí mimořádnou osobností.
Katalog vyšel u příležitosti stejnojmenné výstavy, kterou pořádá Správa Pražského hradu v Tereziánském křídle Starého královského paláce od 11. 8. 2006 do 14. 1. 2007.
Fotografie a texty, které je doprovázejí, poskytují námět k zamyšlení nad tím, co se v Stalingradě tehdy stalo a jaký to má význam a důsledky. Česky, anglicky a německy.