Kosmas OKO Magazín OKO

TV Kosmas

Audio Karel Čapek v Tympanu

Zahradníkův rok a Válka s mloky jsou tituly, které Tympanum nabízí od českého klasika. Ten časem nemramorovatí, ale svojí lidskostí a trefným rozeznáváním základních člověčích ctností a neřestí dál může vést rozhovory s dalšími a dalšími čtenáři a posluchači. Válku s mloky načetl Lukáš Hlavica, Zahradníkův rok Kateřina Winterová.

| nakl. Tympanum

Efektivní altruismus: pomáhej s rozmyslem

Efektivní altruismus je celosvětové hnutí, které se s pomocí racionálního přístupu a vědeckých metod snaží zjistit, jak a kde můžeme co nejvíce pomoci. Zaměření efektivního altruismu je globální, ve spolupráci se skupinami po celém světě se snažíme zlepšit nejen Českou Republiku či Evropu, ale i celý svět. Teď vychází kniha Williama MacAskilla Dobré úmysly nestačí. A jedním z propagátorů je i filosof a etik Peter Singer.

| nakl. Argo

Tove, stvořitelka Muminků - do kina na film, do knihkupectví pro knihu

Helsinky, 1945. Konec války přináší malířce Tove Janssonové pocit umělecké a sociální svobody. Zatímco své umělecké sny soustředila na malování, okouzlující příběhy o stvořeních jménem ‚Mumínci‘, které vyprávěla vyděšeným dětem v protileteckých krytech, rychle začaly žít svým vlastním životem a přinesly mezinárodní slávu a finanční volnost.

| Film Europe, Tomáš Weiss

Na příšernou sestru použij Sliz

Ostrov, příšerní dospělí, šikanované děti, manželský pár, který krade dětem zmrzlinu - a k tomu všemu ještě teta Hilda Hamižná. Někdo tomu už musí udělat přítrž! Ale kdo najde dost odvahy? Jedině Ned – je sice na vozíčku, ale jinak vládne neobyčejnou superschopností. SLIZOMOCÍ!

| nakl. Argo

Argo Underground: Vilma Kadlečková - nové díly a nové vydání Mycelia

"Typická sci-fi posledních desetiletí je apokalypsa, válka, nebo aspoň zabíjení jako na běžícím pásu, a to bohužel, i česká sci-fi. Paní Kadlečková se vymyká. Není to sice ten vernovský styl, ale člověk může s hrdiny přemýšlet, cítit. Jsem moc rád, že mezi hromadami braku se ještě najde něco, co má hodnotu. Přeji paní Kadlečkové hodně štěstí do dalšího psaní." Pan Václav, komentář na youtube

| nakl. Argo

V Medovém lese bydlí čtyři zvířecí kamarádi s laskavým srdcem a hebounkou srstí

Již páté pokračování dobrodružných příběhů, které zvídavým předškolákům radí, jak se chovat v lese a neublížit lesním zvířatům. Tentokrát nás čeká napínavé dobrodružství při hledání pokladu. Předchozí díly načetla jako audioknihu Jitka Molavcová.

| nakl. Kazda

Jak vznikla dětská knížka Paříž s vůní zločinu

Také vám jako malým rodiče kradli nos? NÁM TAKY! A také jste jako trochu větší se zatajeným dechem sledovali schovaní pod dekou detektivní příběhy Agathy Christie? MY TAKY! A také jste jako ještě trochu větší snili, že napíšete svůj vlastní detektivní příběh? MY TAKY! A tak to vlastně celé bylo. Ne, ba ne, taháme vás za nos. I když něco pravdy na tom je.

| Šárka Ledenová, Hana Prokopcová

Cimrmani existují už v pětapadesáté sezóně -

Pro mladé jste příkladem, pro staré nadějí, ocenil prý nedávno Bolek Polívka legendární divadelní soubor. Divadlo Járy Cimrmana zahájilo i v provozně problematické době jubilejní 55. sezónu na domovské scéně a zájemci o historii divadla mají k dispozici unikátní publikaci - Divadlo Járy Cimrmana po padesátce. Kromě historie a rozhovorů knihu doplňuje řada dobových, dosud nepublikovaných, fotografií a zajímavých dokumentů. Tady rozhovor zástupců divadla v Českém rozhlasu.

| nakl. Cosmopolis

Ilustrátorské snění Petra Síse

Jeho zatím poslední knihou (napsal a nakreslil jich téměř třicet) je Nicky a Věra, příběh sira Nicholase Wintona a jeho dětí. V kinech je od 4. listopadu také biografický dokument s názvem Sny o toulavých kočkách. Mezinárodně uznávaný autor knih pro děti, ilustrátor, grafik a tvůrce animovaných filmů Petr Sís (1949).

| Tomáš Weiss

S básníkem Janem Škrobem o sbírce Země slunce

Třetí Škrobova sbírka potvrzuje autora jako jeden z nejzajímavějších poetických hlasů současnosti. Země slunce je bojovým výsadkem na cizím území, svolávajícím všechny, kteří už nevěří na revoluce, ale stále ještě na nějakou podobu láskyplného undergroundu. Postkřesťan v digitální polopoušti a v odlidštěné globalizaci hledá někoho, s kým je možné sednou si k ohni a chytit se za ruce. Tahle sbírka ještě navíc dostane i ceny, uvidíte.

| tomáš weiss, vojtěch polák
Zobrazuji 1 - 10 z 696 příspěvků 123..70 >>> Zobrazit 10153050100 příspěvků