Kosmas OKO Magazín OKO

TV Kosmas

Hana Zahradníková zve na vystoupení Pajtima Statovciho na letošních Colours Of Ostrava

V rámci debatního Meltingpotu na letošních Colours Of Ostrava bude Literární stage KOSMAS/Argo. Pajtim Statovci, rodák z Kosova, žijící ve Finsku od dvou let, píše o bolestech imigranta s otevřeností a vyzrálostí, přestože mu bylo v době, kdy knihu vydal, pouhých čtyřiadvacet let. Téma imigrace a identity rozvíjí v kontrastním dvougeneračním příběhu matky a syna, vyprávějícím o rodině, kterou válka vyrvala z kořenů.

| Tomáš Weiss, Vojtěch Polák, Hana Zahradníková

Iveta a Marie a jejich srdcařské knihkupectví Přístav

Otevřít dnes v Praze nové malé knihkupectví - to chce hodně dobrodružnou povahu. Iveta Ambrosová a Marie Brůnová, dvě knihkupkyně ze zrušeného knihkupectví Fišer, si ale našly prostor v pražském Karlíně a chystají tam knihkupectví podle svého gusta. Jejich Přístav plánují otevřít už na konci června 2017.

| tomáš weiss, vojtěch polák

Film podle Kingovy Temné věže

Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit.

| Tomáš Weiss

Lavie Tidhar, autor knihy Muž leží a sní, hostem Colours Of Ostrava 2017 - Meltingpot

Izraelec, jeden z těch, kteří si vymýšlí historii, jak by třeba taky mohla být a skrze takové příběhy chtějí před něčím varovat dnešek. V knize Muž leží a sní vyhráli ve 30. letech minulího století volby v Německu komunisti a všichni nacisti museli uprchnout ze země.

| Tomáš Weiss, Vojtěch Polák, Hana Zahradníková

Bob Dylan a jeho video pro Nobelův výbor

Bob Dylan není tuctový umělec, má svoje návyky, specialitky a mouchy...Zvlášť obezřetný až asketický je vůči médiím. Po udělení Nobelovy ceny za literaturu se o tom mohli organizátoři ceny přesvědčit sami. Teď jim ale poslal slíbenou přednášku na videu. Je hlavně o otázce, jestli jsou písňové texty literatura nebo ne. (Video je anglicky, uvádíme v tzv. textové verzi).

| Tomáš Weiss

Miroslav Pech hostem Colours Of Ostrava 2017 - Meltingpot - Literární stage KOSMAS/Argo

Jak říká redaktorka Arga Hana Zahradníková: Začíná to tak po šabachovsku, ale končí to jako Pelc. Stručné, ale základně orientující slovo k Pechově knize Cobainovi žáci. Smells Like Teen Spirit!

| Tomáš Weiss, Vojtěch Polák, Hana Zahradníková

Tony Samuelsson hostem na Colours Of Ostrava 2017,Meltingpot - literární stage KOSMAS/Argo

Tony Samuelsson (1961) se českým čtenářům představil svojí knihou z ranku alternativní historie Kafkův pavilón. Švédsko v něm je po 2. světové válce protektorátem vítězné Třetí říše a její pohůnci se snaží zkorumpovat místní literárty, aby napsali prorežimní knihy za nejrůznější výhody. Apage Satanas, Apage Dobříš!

| Tomáš Weiss, Vojtěch Polák, Hana Zahradníková

Katja Kettu na Colours Of Ostrava - Meltingpot - Literární stage KOSMAS/Argo

Letošní Colours probíhají v Ostravě od 19. do 22. července. V jejich rámci poběží i diskuzní pořady pod hlavičkou Meltingpot čili nabídka výměny myšlenek v oblastech současné politiky, ekonomiky, vědy, designu, umění a filozofie. Literární stage Argo/Kosmas přivítá např. autorku Porodní báby, Finku Katju Kettu.

| Tomáš Weiss, Vojtěch Polák, Hana Zahradníková

Kniha a dokument o životě Soni Červené

Minimálně od chvíle, kdy hrála ve Věci Makropulos Emílii Marty, má člověk podezření že si operní pěvkyně Soňa Červená také lokla elixíru věčného mládí. Na rozdíl od Čapkovy hrdinky ale veřejně prohlašuje, že se raduje z každého dne, z každé hodiny a že si zakazuje stýskat si. Viz kniha Stýskání zažehnáno a nový celovečerní dokument Olgy Sommerové.

| Tomáš Weiss

Warhol Gigant má prvního patrona - Lukáš Hejlík

Lukáš Hejlík je herec a jeden ze zakladatelů Listování, tedy projektu, který připravuje už hezkých pár let scénická čtení z vybraných knih a objíždí s nimi republiku. Od pražského veletrhu je také prvním patronem knihy Warhol Gigant. V jeho podání 3x Andy Warhol vlastními slovy.

| tomáš weiss, vojtěch polák
Zobrazuji 1 - 10 z 282 příspěvků 123..29 >>> Zobrazit 153050100 příspěvků