Kosmas OKO Magazín OKO

TV Kosmas

Třikrát třináct audio povídání po půlnoci

Slepá náhoda, zásah vyšší moci? Boží milost nebo lest Satanova? Otázky a zas otázky, na které lidová pověst může odpovědi nanejvýš naznačit. Ale možná spočívá její zvláštní kouzlo právě v tom, že mnohé ponechá zahaleno tajemstvím. Třikrát třináct lidových pověstí o kouzelnících a čarodějnicích, o strašidlech a duších, které se tradují na pomezí Saska, Čech, Slezka a Lužice. Zpracoval Otfried Preussler, čte Lukáš Hlavica.

| nakl. Tympanum

Na nesmrtelnost si ani smrt nepřijde - R.I.P. Ferlinghetti

23. února 2021 zemřel básník, výtvarník a vyznáním anarcho-pacifista Lawrence Ferlinghetti. Vydavateli beatniků se podařil husarský kousek - přežil stovku. Jeho knihkupectví City Lights Books dál existuje jako poetická Mekka a jeho poezie se bude číst dál. Z živého básníka se stal klasik. Znovu nabízíme video s překladatelem Lubošem Snížkem.

| tomáš weiss, vojtěch polák

Velký knižní čtvrtek - jaro 2021: Aleš Palán - Nevidím ani tmu

Jedna je čerstvě plnoletá, druhé táhne na osmdesát, jedna žije ve městě, druhá na venkově, oporu hledají ve víře, v humoru, ve vzdoru... Jsou rozdílné. Šest rozhovorů se ženami, kterým život naložil. Ale také šest rozhovorů o nezdolnosti, otevřenosti a naději. Rozhovory doprovázejí fotografie přední české fotografky Alžběty Jungrové.

| tomáš weiss, vojtěch polák

Velký knižní čtvrtek 18.3. 2021 představí mj. Woodyho Allena, Aleše Palána nebo Bianku Bellovou

Velký knižní čtvrtek jaro 2021 vypukne 18. března. Ten den bude ke koupi 12 pestře vybraných novinek. Na tiskové konferenci, která proběhla měsíc předem byly představeny všechny tituly prostřednictvím živého streamu ČTK. Tady je její záznam.

| Kosmas

Tolkien - jeho světy

Světy J. R. R. Tolkiena jsou uspořádány tematicky a nabízejí bohatě ilustrovaného průvodce životem a imaginací jednoho z nejoblíbenějších světových autorů, zkoumají vztahy mezi reálným světem a světem fantazie a podněcují každého, kdo by chtěl kráčet v Tolkienových šlépějích.

| nakl. Argo, Totalfilm

Šílené Stranger Things, šílená Max

Maxine Mayfield se ve druhé řadě série Stranger Things přestěhuje se svým bratrem Billym do Hawkinsu. Arkádové hry jí jdou tak, že to nandá Dustinovi a překoná jeho skóre. Oprsklá skejťačka a známá potížistka. Max ale pod drsnou slupkou skrývá hluboký smutek. Ještě že se ve škole seznámila s partičkou zajímavých kluků. Jenže jednomu z nich, Willovi, se v hlavě usadilo Stínové monstrum a udělalo si z něj loutku…

| nakl. Argo

Šílené Stranger Things, šílená Max

Maxine Mayfield se ve druhé řadě série Stranger Things přestěhuje se svým bratrem Billym do Hawkinsu. Arkádové hry jí jdou tak, že to nandá Dustinovi a překoná jeho skóre. Oprsklá skejťačka a známá potížistka. Max ale pod drsnou slupkou skrývá hluboký smutek. Ještě že se Max ve škole seznámila s partičkou zajímavých kluků. Jenže jednomu z nich, Willovi, se v hlavě usadilo Stínové monstrum a udělalo si z něj loutku…

| nakl. Argo

Holubí tunel: Michael Žantovský o Johnu Le Carrém

Johna le Carré, jednoho z největších britských spisovatelů druhé poloviny 20. století, připomíná v Knihovně Václava Havla Michael Žantovský, překladatel jeho vzpomínkové knihy Holubí tunel. Le Carré zemřel 12. 12. 2020

| Knihovna VH

Regenerace v Pentagramu - s Jaroslavem Duškem a MUDr. Vosátkovou

Základní principy tradiční čínské medicíny, systém pěti prvků (voda, dřevo, oheň, země, kov), toky energie Qi a síly jin a jang. Představení regenerace v Pentagramu stojící na těchto principech celostního přístupu k harmonizaci lidského těla a mysli.

| Energy

Zůstat naživu: Stanislav Majer čte esej Michela Houellebecqa

Sbírka textů s názvem Eseje je výborem z textů francouzského spisovatele Michela Houellebecqa a vyšel v překladu Alana Beguivina v péči nakladatelství Vyšehrad. Úvodní esej čte v Knihovně Václava Havla herec Stanislav Majer.

| Knihovna VH
Zobrazuji 1 - 10 z 624 příspěvků 123..63 >>> Zobrazit 10153050100 příspěvků