Kosmas OKO Magazín OKO

TV Kosmas

Setkání s Alenou Mornštajnovou nad Strašidýlkem Strášou

Když kniha pro děti, tak ideálním testem je setkání autorky s dětmi. To proběhlo v Městské knihovně na pražském Smíchově. A v letenském knihkupectví Kosmas se pak čtenáři setkali s autorkou, ilustrátorkou a také třemi herci, kteří se podíleli na audioverzi knihy.

| Tomáš Weiss, František Plzák

Alena Mornštajnová o své první dětské (audio) knize

Strašení je vážná a zodpovědná práce. Je to zaměstnání jako každé jiné, a proto k němu potřebujete talent a vzdělání. A tak to strašidýlko Stráša, které se narodilo do rodiny s dlouhou strašidelnou tradicí, v životě vůbec nemá jednoduché. Všeho se totiž bojí. Tmy, zvuků, stínů, dokonce i svého vlastního jména. Stráša bude muset překonat sám sebe...

| Tomáš Weiss, František Plzák

Islandský starosta za veselejší současnost - volte skutečné komiky!

Tak si představte, že na Islandu byl komik, který byl nevídaně populární. Měl svůj televizní pořad, vyhrával ceny a lidi ho měli rádi. Jenomže pak přišla v roce 2008 velká krize a na Islandu přestalo být veselo. Reykjavík, kde žije víc jak třetina obyvatelstva Islandu, se ocitl na pokraji bankrotu a přišly volby.

| Skandinávský dům, Tomáš Weiss

Netrpělivost srdce Stefana Zweiga v Národním

„Všechno začalo neobratností, naprosto nezaviněnou nehorázností...“ Anton Hofmiller, poručík od hulánů, posádkou v ospalém městečku v předvečer první světové války, je pozván na slavnostní recepci do domu pána z Kekesfalvy, místní honorace. Na této večeři vyzve k tanci jeho dceru, aniž tuší, že Edita je na nohou zmrzačena a téměř neschopna chůze. Hofmiller z domu zbaběle uteče, ale hned na druhý den se pokusí tuto více trapnou než skandální epizodu napravit.

| Národní divadlo

V hlavní roli vila Tugendhat

„Skleněný pokoj je adaptací románu Simona Mawera, který mapuje dějiny Československa 20. století a zároveň vypráví trojici milostných příběhů postav, které vilu Tugendhat během desítek let obývaly. Oba rozměry knihy jsme se snažili ve filmu zachovat,“ říká režisér Julius Ševčík. „Inspirací nám byly klasické filmy jako Anglický pacient i konceptuální milostné příběhy jako Stvořeni pro lásku."

| Tomáš Weiss. Total film

V hororovém thrilleru Tma stačí jedna místnost, jeden člověk a jeho podvědomí

Úspěšný slovenský autor Jozef Karika má do češtiny přeloženou další knihu. Po např. Trhlině, Černé hře nebo Strachu teď přišla na řadu Tma. Mysteriózní příběh, kde se prolíná skutečnost se snem a představami. Zkrátka: lidské podvědomí umí být nevyzpytatelné.

| Tomáš Weiss

Jáchym Topol: Výstup Jižní věží - setkání v pražské Literární kavárně Řetězová

Je zajímavé sledovat na novinářské práci Jáchyma Topola několik věcí. To, jak se u nás rodily svobodné noviny po Listopadu 1989, to jak se některá témata reportáží kryjí s Topolovými náměty v knihách i to, jak sám Topol válčí se svým prozaickým jazykem a snaží se ho pro noviny ukrotit, ale jak se to naštěstí úplně nepovede. Editorem knihy byl bohemista Ivo Říha, bibliografii publicistických textů připravil Pavel Nevyhoštěný.

| tomáš weiss, vojtěch polák

Confessin The Blues - dobrá bluesová kompliace má být vždycky po ruce

Podívejte se občas do sekce Hudba na e-shopu Kosmasu. Přibývají tam postupně všelijaké věci. A takhle čerstvě po letošním Blues Alive tam najdete třeba druhou sólovou desku Billyho Gibbonse ze ZZ Top nebo skupinou Rolling Stones složenou kompilaci bluesové klasiky, která je ovlivnila. 42 bluesovek od velikánů jako jsou Howlin’ Wolf, John Lee Hooker, Elmore James, Muddy Waters, Chuck Berry, Big Bill Broonzy, Robert Johnsona...Zřejmě dobrý 2CD!

| Tomáš Weiss

Náš Polák se ptá, náš Polák naslouchá

Spíš než ucho jehly působí na některé věřící farář Zbigniew Czendlik jako popichující špendlík. Moderně oblečený, ve společnosti zábavný a oblíbený, k vidění s celebritami. Raději než na pouť do Lurd bere své farníky do vinného sklípku. Po knize rozhovorů s ním, vychází teď kniha jeho rozhovorů s jinými. Tak, jak s nimi mluvil v pořadu České televize Uchem jehly.

| tomáš weiss, vojtěch polák

19. listopadu má premiéru první díl seriálu na HBO a HBO GO Geniální přítelkyně

Zbožňovaný bestseller Eleny Ferrante Geniální přítelkyně má svou televizní podobu - současně vychází speciální vydání kompletní tetralogie v pouzdře s filmovým motivem.

| nakl. Prostor
Zobrazuji 1 - 10 z 434 příspěvků 123..44 >>> Zobrazit 10153050100 příspěvků