Kosmas OKO Magazín OKO

TV Kosmas

Thomas Steams Eliot v Knihovně Václava Havla

Thomas S. Eliot bývá považován za nejvýznamnějšího tvůrce moderní anglicky psané literatury, za autora, jehož lze postavit na roveň Williamu Shakespearovi. Ve své poezii a esejistice vytyčil standardy, k nimž se literatura za posledních sto let upíná, případně se vůči nim vymezuje. O výboru z Eliotovy esejistické tvorby nazvaný Křesťan – kritik – básník; diskutovali jeho překladatelé a anglisté Martin Hilský, Martin Pokorný a Petr Onufer; moderoval anglista a literární kritik Ladislav Nagy.

| Knihovna VH

Můžeme z našeho těla vyhánět nemoc pomocí vlastního myšlení?

V knize Probuďte v sobě sílu mocného léčitele Kelly Noonan Goresová shromáždila poznatky předních světových léčitelů a myslitelů (mj. Gregg Braden, Anthony William, Deepak Chopra či Marianne Williamsonová) a společně mluví o tom, jak významně můžeme ovlivnit své zdraví a duševní klid pouze prostřednictvím vlastní vůle. Kniha vznikla na základě seriálu Heal společnosti Netflix.

| nakl. Metafora

Psí pěstounka a její příhody

Web stránka Spokojený pes má podcast Ukecaný pes. Ten si na rozhovor pozval psí pěstounku Olgu Minaříkovou, které právě vyšla kniha Z deníku dočaskářky. Koupí této knihy přispějete na opuštěná a týraná zvířata ve spolku Dočasky De De. Ročně totiž zachrání kolem tří stovek psů a pár koček k tomu a všichni pracují bez nároku na jakoukoliv odměnu. Výtěžek jde na veterinární ošetření svěřenců.

| Spokojený pes.cz

Král v neděli nedělá....zemřel básník Petr Král

Tekutý portrét básníka v pohybu mezi snem a přítomností Král nic nedělá od Jana Gogoly ml., mezi Paříží a Prahou, mezi velodromem a věčností. Situační dokument zachycuje skici aktivního, inspirativního člověka, který na počátek svého uměleckého počínání stále staví údiv jako jádro filosofické disputace se světem, člověkem a snem.

| Tomáš Weiss

S Arnoštem Novákem o knihách nakladatelství Neklid

Nakladatelství Neklid vydalo už 5 knih o změně. Změně osobní i společenské. Anarchismus, svobodné komunity, radikální ekologie, občanská neposlučnost, skutečná levice, humanita, proti chamtivému kapitalismu....

| tomáš weiss, vojtěch polák

Nachystejte uzenáče - je tady lepě švihlý kult v knižní podobě

Červený trpaslík je britský sci-fi komediální seriál z produkce BBC. Stojí za ním dvojce Rob Grant a Doug Naylor. Vypráví o těžební lodi Červený trpaslík, která následkem nehody bloudí vesmírem už tři miliony let. Její nesourodá posádka zažívá šílená a fantasmagorická dobrodružství. Seriál se natáčel od roku 1988 do roku 1999. Vzniklo osm sérií. V roce 2009 se trpaslík v třídílné minisérii Zpátky na zem vrátil. Návrat měl úspěch a vznikly ještě další čtyři řady a filmový speciál.

| Tomáš Weiss

Otazníky Jáchyma Topola - rozhovor s Ondřejem Štindlem

Setkání dvou spisovatelů nad knihou Ondřeje Štindla Až se ti zatočí hlava, pro jejíž energii - minimálně její první části - bylo topolovské živelné vyprávění od Sestry po Citlivého člověka jistě jedním ze vzorů.

| Knihovna Václava Havla

Cyklistický nadšenec, který neumí jezdit na kole

Do kin přichází adaptace knížky legendárního humoristy a kreslíře Jeana-Jacquese Sempého Raul Taburín. Vypráví o lásce k cyklistice a trablech, do kterých se člověk může dostat, když není upřímný.

| Tomáš Weiss

Run & Cook: když jíš, tak běhej, když běháš, nezapomeň jíst

Autorkou knihy Run & Cook je polská výživová poradkyně, sportovkyně tělem i duší Jagoda Podkowská, na receptech se podílel výtečný mladý kuchař a amatérský běžec Michał Toczyłowski. Elegantně vypravenou knihy přiběhl do letenského knihkupectví Kosmas v Praze uvítat na pultech běžec a cyklista Petr Vizina.

| tomáš weiss, vojtěch polák

Jiří Hájíček - Plachetnice na vinětách

Hájíček přichází s novou knihou, která čtenáře zavede do Prahy a znovu i do jižních Čech, přesněji do Českého Krumlova. Spolu s vysokoškolskou učitelkou literatury Marií, hlavní postavou románu, která přejíždí mezi oběma městy, jako by tápala mezi svou minulostí a budoucností.

| Čtení spojuje
Zobrazuji 1 - 10 z 574 příspěvků 123..58 >>> Zobrazit 10153050100 příspěvků