Kosmas OKO Magazín OKO

TV Kosmas

Film o prvním člověku na Měsíci má knižní předlohu

Před padesáti lety se půl miliardy lidí mačkalo u televizí, aby v přímém přenosu sledovali přistání posádky Apolla 11 na Měsíci. Krátce nato pronesl astronaut Neil Armstrong slavnou větu „Je to malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo,“ a počin, který se stal možná nejodvážnější výpravou od plavby Kryštofa Kolumba, byl tímto úspěšně završen. Stejně fascinující ale byla éra, která tomuto letu předcházela, a životní příběh člověka, jenž udělal na Měsíci první „lidský“ krok.

| Tomáš Weiss

Setkání autorů knih Velkého knižního čtvrtku 18.10. v pražském UMPRUM

Ve čtvrtek 18.10. přichází do českých knihkupectví sestava 15 nových titulů. Ten samý den se od 17 hod. sejdou čtenáři s autory některých knih v pražském Uměleckoprůmyslové museum. Bude mezi nimi i Pavel Renčín, autor knihy Klub vrahů.

| Tomáš Weiss

Motivation man uvádí......

Český překlad slovenského bestselleru z kategorie "čti jak se stát lepším člověkem". Prý je dobré nežít komplikovaně, ale jednoduše. Autor se jmenuje Dušan Kadlec, sám o sobě píše, že je optimista, snílek a bloger. Chce pomáhat na plné pecky.

| Motivation-man.sk

Mnislav Zelený - Atapana o své knize Pokrokem k zániku na Světu knihy Plzeň 2018

Mnislav Zelený (1943) český etnolog a spisovatel. Podnikl řadu výprav mezi indiány Latinské Ameriky. V letech 1996 až 2001 byl velvyslancem ČR v Kolumbii a Ekvádoru. "Přirozeně musí dojít k omezení výroby, snížení našeho pohodlí a komfortu našeho života, znovu zavedení naší skromnosti, což nejsou pro politiky vhodná témata. A tak se vše důležité odkládá a sune před námi. A pak se jen divíme. Žeňme politiky k odpovědnosti!! A my, obyčejní lidé, buďme v našich materiálních potřebách skromnější!"

| tomáš weiss, vojtěch polák

Film podle knihy Iana McEwana Na Chesilské pláži v českých kinech

Je léto 1962 a Anglie bude ještě rok čekat na společenské změny: beatlemánii, sexuální revoluci atd. S hrdiny, dvacátníky Florence a Edwardem, se setkáváme během jejich svatebního dne. Novomanželé jsou ubytovaní ve staromódním hotelu v Dorsetu blízko Chesilské pláže. Když se začne blížit okamžik prvního manželského sexu, napětí se stupňuje a do pokoje se vkrádá trapnost. Po katastrofě prvního sexuálního pokusu následuje hádka a zásadní rozhovor na Chesilské pláži…

| Tomáš Weiss

Na Vltavě se čte Suttree Cormacka McCarthyho

McCarthyho čtvrtý román, jeho opus magnum Suttree, vyšel roku 1979. Autor na knize pracoval s přestávkami celých dvacet let. Román s autobiografickými prvky je psán experimentální formou, jež dle literárních kritiků evokuje Joyceova Odyssea. Kniha vypráví příběh muže, který se přes svůj privilegovaný společenský původ raději stane rybářem na řece Tennessee.

| ČRo Vltava

Pavel Kosatík: Jiný T. G. M. - Velký knižní čtvrtek, podzim 2018

Výročí umožňují páchat strašné oslavy, které utužují mýty a legendy. Výročí státu mohou v lidech budit až fanatický nacionalismus nebo pocity výjimečnosti. A 100. výročí - tak to už je schopné vyvolat úplná zvěrstva a šílenství. Až bude letos 28. října a budou se slavit narozeniny Československa, budou už mít naštěstí zájemci v rukách knihu Jiný Masaryk. Ta vyjde 18. října

| tomáš weiss, vojtěch polák

Paul Millar, náš člověk ve Skotsku a překladatel Petera Maylea na Světu knihy Plzeň 2018

Český honorární konzul ve Skotsku, pan Paul Millar, je noblesní člověk, který toho hodně ví, a umí vyprávět. Napsal o Skotsku dvě knihy a - jak sám říká "aby si zachoval dobrou češtinu" - začal překládat knihy Petera Maylea o Provence.

| Tomáš Weiss

Marie Svatošová, Aleš Palán: Neboj se vrátit domů - Velký knižní čtvrtek, podzim 2018

Marie Svatošová je známa nejen jako iniciátorka hospicového hnutí, ale také jako autorka řady článků, publikací a knížek. Čtenářsky nejúspěšnější je její knížka "Hospice a umění doprovázet", která vyšla už popáté, v celkovém nákladu mnoha desítek tisíc výtisků. V rozhovoru s Alešem Palánem se o jejím životě a o její dlouholeté snaze sebrat smrti její beznadějné vyznění dozvíte mnohé. Vychází 18. 10. na Velký knižní čtvrtek.

| tomáš weiss, vojtěch polák

Ondřej Hübl Hod mrtvou labutí Velký knižní čtvrtek, podzim 2018

Knižní debutant Onřej Hübl napsal povídkovou sbírku Hod mrtvou labutí - a zdá se, že se mu podařilo zaujmout. Třeba Dejvické divadlo, které obsadil do hlavních rolí své povídky Divotvorné hrnce, podle které je natočen několika dílný TV seriál, který si prý herci i režisér Krobot velmi užili. Tak 18. října kniha a pak v lednu 2019 Trojan, Plesl a další na obrazovce.

| tomáš weiss, vojtěch polák
Zobrazuji 1 - 10 z 414 příspěvků 123..42 >>> Zobrazit 10153050100 příspěvků