Kosmas OKO Magazín OKO

TV Kosmas

Američanka točí loutkového Hrabala

Příliš hlučná samota, ta existenciální balada o Sběrných surovostech a dalších surovinách lidského života, se stala uměleckou láskou mladé Američanky, režisérky Genevieve Andersonové. Má roztočený loutkový film. Podle traileru to vypadá tak, jako by Jiří Trnka zmrtvýchvstal.

| Tomáš Weiss

ZOO, která zachraňuje lidi

Když 1. září 1939 napadne Německo Polsko, bombardování zničí zoo a ze zahrady bez zvířat se stane skladiště německých zbraní a své odborné znalosti můžou Antonina a její muž Jan využívat jen k chovu prasat. Právě tady ale leží začátek cesty k jejich odvážnému plánu. Prasata totiž krmí zbytky, které vyprodukují obyvatelé varšavského ghetta. A pro ně jezdí Jan pravidelně s náklaďákem. Ale zpátky neodváží jenom ty zbytky. V knihech od 30. března 2017.

| Tomáš Weiss

Knižní veletrh Svět knihy 2017 - rozhovor s novým ředitelem Radovanem Auerem

23. ročník pražského knižního veletrhu Svět knihy začne co nevidět. Tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti, ale s několika novinkami, které by měly jeho atmosféru a vyznění zpříjemnit. A víc vrátit literatuře.

| tomáš weiss, vojtěch polák

V neděli 9. dubna má v TV premiéru Wolf Hall Hilary Mantelové

Tedy přesněji řečeno první díl šestidílné série BBC, natočené podle úspěšného historického románu, za který dostala anglická autorka Booker Prize. Je rok 1529. Jindřich VIII. kraluje po boku Kateřiny Aragonské již 20 let, stále však nemá mužského dědice. Dva roky papeže žádá o anulaci sňatku, avšak stále bezúspěšně. Kardinál Wolsey, lord, kancléř a Jindřichův zástupce, při jednáních s Římem svého vladaře zklamal pouze v této jediné věci. A Jindřich nikdy neodpouští...

| Tomáš Weiss

Napsal Jarchovský podle Jarchovského - filmová trilogie Zahradnictví i jako kniha

Filmová trilogie ZAHRADNICTVÍ se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky. Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Obsáhne 20 let života postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů.

| Tomáš Weiss

Po osmi letech vychází nová kniha Jáchyma Topola

Ta předchozí, Chladnou zemí, vyšla v roce 2009. V mezidobí stihnul Topol třeba Cenu Jaroslava Seiferta, ohlásit kandidaturu na senátora za Zelené a po dvou měsících ji stáhnout (2012), stát se programovým ředitelem Knihovny Václava Havla, vydávat knihy v zahraničí (např. Noční práce, Kloktat dehet i Chladnou zemí vyšly kromě jiných jazyků anglicky, chystají se překlady do hebrejštiny nebo arabštiny).

| Tomáš Weiss

Pryč od lidí, mezi chápající monstra

Dvanáctiletý Conor se chystá uniknout do fantastického světa netvorů a pohádek. Vyrovnává se s nemocí své matky, kvůli které musí trávit čas se svou nepříliš sympatickou babičkou. Ve škole se musí potýkat s nezájmem a šikanou za strany spolužáků. Protože se Conorův otec odstěhoval do tisíce mil vzdálené Ameriky, prahne chlapec po někom, kdo by ho vedl. Film Volání netvora: Příběh života podle knihy Patricka Nesse přichází do českých kin 30. března 2017.

| Tomáš Weiss

Jste zkurvysyn, pane prezidente!

Elegantní, prohnaný, metodický a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. Předlohou úspěšné TV série s Kevinem Spaceym byla kniha Michaela Dobbse.

| Tomáš Weiss

Ukázka z knihy Jan Masaryk - pravdivý příběh

Jak už to známe např. z tv Bohémy - i film Masaryk je plný tzv "dramatizací", jinak řečeno zakčnění a situací, které se zakládají na filmařské licenci, nikoliv na pravdě. Proto je dobré vrátit se skutečným informacím. Kniha Jan Masaryk - Pravdivý příběh obsahuje ucelený životopis bývalého českého politika, diplomata a syna T. G. Masaryka. Autoři Pavel Kosatík, Michal Kolář. Audioukázku čte Jan Šťastný.

| Tomáš Weiss

Velký knižní čtvrtek - jaro 2017: Petra Dvořáková - Každý má svou lajnu

Kniha Petry Dvořákové Každý má svou lajnu míří na čtenáře někde v okolí puberty. Jde v ní o sport, o kamarádství, o hledání vztahu k dospělému světu, o rozdíl mezi švindlováním a fair play hrou.

| tomáš weiss, vojtěch polák
Zobrazuji 1 - 10 z 269 příspěvků 123..27 >>> Zobrazit 153050100 příspěvků