Kosmas OKO Magazín OKO

TV Kosmas

Žantovského Havlův životopis na nahrávce Supraphonu

Audioknihu čte Jan Vondráček tak, že posluchač s napětím vnímá všechny zjevené skutečnosti a netrpělivě očekává pokračování, motta k jednotlivým kapitolám zaníceně přednáší Zuzana Stivínová a tři úvodní kapitoly přečetl autor sám. Poslech uvádí znělka Hovorů z Lán (Na shledanou v lepších časech) a končí Óda na radost instrumentovaná Michalem Pavlíčkem na slova Michaela Žantovského.

| Tomáš Weiss

Motörhead hrají lidovky

K oblíbeným kratochvílím Lemmyho Kilmistera, Phila Campbella a Mikkeyho Dee patřila reinterpretace cizích písní. Oblíbené skladby s chutí předělávali –prohnali je skrz tzv. Motö-rizer, jak říkali procesu opatřit písničku tvrdými rockovými aranžemi.

| Tomáš Weiss

Kdysi člen Genesis, pak solově, teď obojí - vyšla autobiografie Phila Collinse

Od intelektuálního art rocku se Genesis postupně dostali až k hitparádovým písním. A s nimi pochopitelně i jejich bubeník a nakonec i spolu-zpěvák (s Peterem Gabrielem) Phil Collins. Pro zájemce o to, jak vidí svoji kariéru, právě česky vychází autobiografie Ještě žiju.

| Tomáš Weiss

Vítání občánků - Andy Warhol Gigant

Vydání knihy Warhol Gigant mělo i svoje oficiální uvítání a pomazání. Za účasti patronů Zuzany Stivínové, Lukáše Hejlíka a Michala Cihláře. Takhle nějak to pro informaci proběhlo.

| Tomáš Weiss

Se Zuzanou Stivínovou o otiscích Andyho Warhola

Herečka Zuzana Stivínová žila a pracovala několik let v New Yorku. Když ji nakladatelství Argo požádalo, aby se stala patronkou jejich limitové monografie Warhol Gigant, kývla. Tak tedy pár otázek na téma ona - New York - Warhol.

| tomáš weiss, vojtěch polák

Petr Hruška o Jaroslavu Haškovi

Co je ze Švejka v současné společnosti aktuální? Ptáme se různých osobností českého veřejného života. Jako první na anketu HAŠEK VS. DNEŠEK odpovídá básník a literární historik Petr Hruška.

| Český rozhlas

Vyjde zpěvník Deža Ursinyho

K nedožitým sedmdesátinám legendárního slovenského zpěváka a hudebníka Deža Ursinyho si občanské sdružení Literárna bašta z Bánské Bystrice usmyslelo, že vydá zpěvník. Ten je odpovědí těm, kteří léta marně hledali Děžovy texty a akordový zápis. V prodeji by měl být i v ČR začátkem října. Do 6. září 2017 můžete jeho vznik finančně podpořit na startovči https://www.startlab.sk/projekty/239-spevnik-deza-ursinyho/

| Tomáš Weiss

Humoristický román o politicích, na který lidé vybrali 700 tisíc

Reklamkář Jakub Horák napsal satiru o dnešku a politice Kočky jsou vrženy. Fiktivní příběh, v němž vystupují reální tuzemští politici včetně prezidenta Miloše Zemana, satiricky popisuje volby, kterých se zúčastní tajemný kocour. Přes hithit mu na něj dali peníze občané, kteří napsat takovou knihu považovali za dobrý nápad.

| Tomáš Weiss

Pink Floyd - 50 let od vydání prvního alba

V srpnu 1967 vydali Pink Floyd svůj debut The Piper at the Gates of Dawn. A začal se příběh hudební skupiny, která vykročila psychedelií a pokračovala v 70. a 80. letech art rockem. Osobitý zvuk, texty o něčem, desky jako komponovaná pásma...V Londýně o skupině letos v květnu otevřeli výstavu, která trvá do 1. října.

| Tomáš Weiss

Mesiáš přijde v nejméně očekávaný okamžik - rozhovor s Martinem Vopěnkou

Co je důležitější: minulost, nebo budoucnost? Spisovatel Martin Vopěnka má jasno. Alespoň soudě podle jeho knížek. „V budoucnosti se cítím svobodnější a kromě toho ji považuju i za důležitější,” neskrývá v rozhovoru s Lucií Výbornou spisovatel, který do studia Radiožurnálu přinesl svůj nejnovější román.

| Čro Radiožurnál
Zobrazuji 1 - 10 z 300 příspěvků 123..30 >>> Zobrazit 153050100 příspěvků