Kosmas OKO Magazín OKO

TV Kosmas

Josef Formánek v Show Jana Krause

Josefovi Formánkovi v těchto dnech vychází v rámci Velkého knižního čtvrtku Kniha o tichu. Ticho je velmi zvláštní entita nebo stav. K tichu vede spousta cest, jednou z nejširších je laskavost: být laskavý a pokorný nejen k lidem okolo sebe, ale i sám k sobě. Naslouchat druhým a nemít potřebu na všechno reagovat.

| Divadlo Archa

Velký knižní čtvrtek - podzim 2020: video-sestřih rozhovorů s autory a redaktory

Při dodržení veškerých hygienických nařízení odstartoval nakonec Velký knižní čtvrtek, podzim 2020. Ve streamovaných rozhovorech s rouškou vyzpovídal kulturní redaktor Petr Vizina několik českých autorů a několik redaktorů knih překladových. Součástí sestřihu těchto rozhovorů jsou i dvě video zdravice. Sledujte buď celou rozhovorovou sérii jako záznam streamu na stránce ČTK nebo sestřih, který pořídil kameraman OKA.

| vojtěch polák

Velký knižní čtvrtek - podzim 2020: František Štorm: Stavitelé

Autorská knížka Františka Štorma Stavitelé je volnou kompilací všedních zápisků a vnitřních pocitů zažívaných během rekonstrukce starého domu, jehož hlavní část se právě proměňuje v ateliér. Anticipace tvůrčího prostoru vyvolává řadu barvitých představ zachycených v cyklu ilustrací.

| tomáš weiss, vojtěch polák

Havel Channel: Petr Fischer: Byla tohle krize?

Co se dělo s českou společností, s celým světem v době prvních měsíců ohrožení covidem-19? Co jsme se dozvídali o sobě? Vyšla knižní esej novináře a filozofa Petra Fischera.

| Knihovna Václava Havla

Velký knižní čtvrtek, podzim 2020 - Zdeněk Zikmund: Bican proti Hitlerovi: fotbal v Protektorátu Čechy a Morava

První monografie o protektorátní kopané přináší obraz nejoblíbenějšího a nejrozšířenějšího sportu v kulisách nejtemnější doby. Přesahuje hranice sportovních rubrik, glosuje politické, ekonomické a společenské souvislosti. Přibližuje případy odboje, ale i aktivismu a kolaborace, s nimiž se ve fotbalovém prostředí setkáváme.

| tomáš weiss, vojtěch polák

Ilustrované vyprávění o židovské historii

Vydejte se s naším hrdinou napříč deseti stoletími a seznamte se s pozoruhodnými osudy Židů, kteří se usadili a žili v Čechách a na Moravě. Víte, co označují slova Pesach, košer nebo šabat? Zjistěte, proč se dávají na židovské hroby kamínky, co je tóra a kdo byl rabi Löw, jak vypadá židovská svatba a spoustu dalších zajímavostí ze života židovských sousedů

| nakl. Argo

S Janem Novákem mezi Kunderou a Kunderou

Četli Kunderovi vaší knihu? Vzal jste si něco z kritiky biografie? Kdy bude pokračování o "francouzském" životě?

| tomáš weiss, vojtěch polák

Monika Zgustová o knize Oblečené k tanci na sněhu

V knize Oblečené k tanci na sněhu se v Barceloně žijící česká spisovatelka Monika Zgustová pohybuje na pomezí románu a literatury faktu a sama ji označuje za literární reportáž. Autorka vede rozhovory s devíti přeživšími ze sovětských gulagů. Respondentky dosvědčují, jak bylo možné internační zařízení přežít díky vzdělání a kultuře.

| Knihovna VH, Tomáš Weiss

Velký knižní čtvrtek - podzim 2020 - Jakub Szántó: Z Izrastiny s láskou - reportérem mezi dvěma zeměmi

V své novince, které spolu s dalšími 15-ti tituly přijde do knihkupectví 15. října 2020 v rámci Velkého knižního čtvrtku, Jakub Szántó vůbec poprvé odhaluje vlastní hluboké pouto k Blízkému východu a odhaluje své city k exotické, a přece blízké oblasti, jejím lidem, historii, kultuře nebo přírodě. Nechybí jeho osobitý sarkastický a sebeironizující tón ani bohatá příloha snímků, které za léta života a práce v Orientu nashromáždil.

| tomáš weiss, vojtěch polák

Havel Channel: rozhovor Michaela Žantovského s Janem Novákem

Novákova monografie o Kunderovi trhla oponou české literární a společenské debaty. Mnozí jsou pro a mnozí proti pojetí téhle knihy. Je hodně těch, kteří ji nechtějí číst, protože je prý špatná. Jiní tleskají přímému stylu, kterým se u nás paměti prostě nepíšou.

| Knihovna Václava Havla
Zobrazuji 1 - 10 z 597 příspěvků 123..60 >>> Zobrazit 10153050100 příspěvků