Kosmas OKO Magazín OKO

TV Kosmas

A na topole podle skal, zelený mužík zatleskal...

Představte si, že jste americký producent filmu a přijdou za vámi umělci (byť renomovaní) a řeknou: máme skvělej materiál, bude to romantický film o lásce uklizečky laboratoří a amazonského vodníka. Bude to tak z roku 1960 a dostane to spoustu Oscarů. A vy potáhnete z doutníku, zatleskáte ručičkama a nakonec na filmu ještě vyděláte. Tak tomu řikám frajeřina. Příběh vychází i v knižní podobě.

| Tomáš Weiss

Česky vyšla novinka Dana Browna, ten zdraví své české čtenáře

Knihkupectví mají s každou novou knihou Dana Browna posvícení. Jinak to nebude ani s Počátkem. Teď se dočkali čeští čtenáři. Ti si koupí knihu v prvních minutách středy 7. února. Některá knihkupectví budou mít po půlnoci otevřeno. To se tak u global-bestsellerů sluší.

| nakladatelství Argo

Vítání Hřbitovní hlíny

Nejvtipnější dílo irského modernismu, Hřbitovní hlína Máirtína ÓCadhaina, konkrétně jeho český překlad Radvana Markuse, bylo uvítáno jak se patří - pivem, whiskou a irskou hudbou. Úvodní slovo redaktorka Hana Zahradníková, ukázku čte překladatel Radvan Markus.

| Tomáš Weiss

Magdalena Rutová, Radio Buch a Linostock

Výtvarnice a ilustrátorka Magdalena Rutová dotáhla do konce jeden ze svých dávných projektů - audio-výtvarný koncept pro děti Radio Buch. A taky provozuje první internetovou linorytovou databanku Linostock.com.

| tomáš weiss, vojtěch polák

Olejem malovaný film o van Goghovi

První animovaný snímek stvořený pomocí olejomaleb, S láskou Vincent, se z osobního odvážného projektu polsko-britského animátorského páru Doroty Kobielové a Hugha Welchmana změnil v unikátní senzaci sbírající filmové ceny. Snímek, nominovaný i na Oscara, můžete v českých kinech obdivovat od 25. ledna.

| Tomáš Weiss

Boss Babiš - je možné obelhat některé, ale ne obelhat všechny

Reportážní kniha o temném světe miliardáře a politika Andreje Babiše byla jedním z bestsellerů minulého roku Shrnuje, v čem je oligarcha Babiš nebezpečný, jak zbohatl, s kým se zapletl a co všechno ještě tají. Knihu Jaroslava Kmenty najdete dnes v mnoha domácnostech. Ten příběh o tom, jak se kozel stal zahradníkem. Příběhy, které je dobré v dnešním Česku znát. Třeba ten o roku 1998 a sňatcích z rozumu pánů Babiše a Zemana.

| Tomáš Weiss

Když dramatik dobude kina - Martin McDonagh a jeho 3 bilboardy

Komu něco říkalo jméno irského divadelníka, toho prapodivný název filmu 3 bilboardy kousek za Ebbingem spíš nalákal. McDonagh bývá pro přiblížení kótován Beckettem a Tarantinem. A vlastně ano - někde mezi černou ironií a metafyzikou se rodí kouzlo jeho dialogů a scén. Třeba i díky tomuto filmu víc čtenářů časem pochopí, jak skvělé čtení jsou špičkoví dramatici současnosti.

| Tomáš Weiss

S Petrou Hůlovou o divadle, provokaci a její nové knize Stručné dějiny Hnutí

Spisovatelka a dramatička Petra Hůlová má za sebou 8 knih a pár divadelních inscenací, které kdysi začaly Českou pornografií a autorka s nimi rozhodně hodlá pokračovat. V bufetu pražského Meetfactory, kde Petra našla svoje spisovatelské zázemí, jsme si povídali i o nové knize Stručné dějiny Hnutí, která by měla vyjít v březnu 2018.

| tomáš weiss, vojtěch polák

Příběh služebnice 2 - druhá série bude mít v Americe premiéru 25. dubna

Nedalo se zcela jistě odolat. Úspěch první části dystopického TV seriálu podle knihy Margaret Atwoodové byl obrovský. A tak je nachystáno 13 epizod druhé série. Ta vznikla za konzultačního dohledu kanadské spisovatelky, ale samotný příběh už si volně a svobodně variuje. Podle fantazie, ale částečně také podle současné americké reality.

| Tomáš Weiss

Pěšky mezi buddhisty i Armény

Ladislav Zibura je novinář a cestovatel. Na pěších poutích (Řím, Santiago de Compostela, Jeruzalém, Nepál, Čína) už nachodil přes 5 000 kilometrů, další tisíce kilometrů najezdil na kole a stopem. O svých cestách napsal dvě knihy, které se staly bestsellery (40 dní pěšky do Jeruzaléma, Pěšky mezi buddhisty a komunisty). Kromě psaní knih také objíždí republiku s cestovatelskými projekcemi, která bývají pravidelně vyprodané. Teď s aktuální novinkou Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii.

| Tomáš Weiss
Zobrazuji 1 - 10 z 339 příspěvků 123..34 >>> Zobrazit 10153050100 příspěvků