Kosmas OKO Magazín OKO

TV Kosmas

Budou moci jednou halucinogeny legálně pomáhat ?

Není náhodou, že v současé době vyšlo několik knih, které se soustředí na psychedelickou terapii. Zrychlený a pomotaný svět dává lidské psychice zabrat a každá pomoc se hodí. Léčebné účinky některých látek, které jsou ale dnes na seznamu ilegálních drog, jsou už mnoha expertům dlouho známé. Probíhající výzkum halucinogenů (konkrétně psilocybinu) v ČR má jediný cíl - dostat je z klatby a mít možnost nabídnout jejich účinky pacientům.

| tomáš weiss, vojtěch polák

Liga spravedlnosti: další komiks na plátně

Poháněný jeho obnovenou vírou v lidstvo a inspirován Supermanovým nesobeckým činem, se Bruce Wayne (Ben Affleck) spojí se svým nově nalezeným spojencem Dianou Prince (Gal Gadot), aby čelili ještě většímu nepříteli. Společně Batman a Wonder Woman pracují na tom, aby rychle našli a dali dohromady tým složený z nadlidí, se kterými by se mohli postavit této nově procitnuté hrozbě. Takoví jako blaničtí rytíři made in USA.

| Tomáš Weiss

17. listopadu vychází nový sametový Morrissey

Anglický zpěvák Morrissey po třech letech vydá nové album. Bude se jmenovat Low in High-School. „Morrisseyho dar pro smíchání politických výroků s melodiemi je na albu Low in High-School ještě zjevnější než dřív a zachycuje ducha dnešní doby,“ uvádí vydavatelství. Tak tedy "stop watching the news", abyste mohli zůstat melodicky političtí.

| Tomáš Weiss

Ladislav Heryán: Svět drží pohromadě velkorysost

Ladislav Heryán je kněz, salesián, biblista a přednáší na několika školách. Pohybuje se mezi mladými i mezi potřebnými, mezi dělníky i studenty, křtí, oddává, pohřbívá. Pokud fyzicky stíhá, snaží se být lidem nablízku. Jeho druhá kniha lidských příběhů a jejich biblických předobrazů se jmenuje Stopařem na této zemi.

| tomáš weiss, vojtěch polák

Kardiochirurg a umělecký sklář napsal román z viktoriánské doby

Mudr. Mojmír Čermák (* 1957) se narodil v Uherské Hradišti, mnoho chvil strávil také v místní sklárně v obci Strání-Května. Z dětských vzpomínek čerpal v pozdějších letech při vlastní sklářské tvorbě. Jako lékař pracoval v nemocnici v Uherském Hradišti, zpočátku na dětském oddělení a posléze na chirurgii.

| nakladatelství Cattacan

Petra Soukupová o své knize Kdo zabil Snížka?

Stručně, bez velkého okecávání. Petra Soukupová patří k těm autorům, kteří vám raději dají do ruky svojíknihu, než aby o ní složitě diskutovali. Prostě kniha pro děti, kde je zabitý pes a rodiče se se svými potomky dost míjejí.

| tomáš weiss, vojtěch polák

Jozef Karika o Trhlině: Čtivost a napětí nemusí být na překážku literární kvalitě

Jozef Karika je slovenský spisovatel, jeho žánrové knihy ale kupodivu nejprve vycházely česky. Patří k těm autorům, kteří se snaží spojit napětí, dobrodružství, mysteriózní až hororovou atmosféru s vážnými společenskými a lidskými tématy. Co tedy čekat od jeho Trhliny, od příběhu divného kopce, kde se údajně ztrácejí lidé?

| tomáš weiss, vojtěch polák

Gavin Extence o Potížích s empatií

Další ze série videí, které vznikly v Městské knihovně v Praze o Velkém knižním čtvrtku, podzim 2017. Tentokrát jsme díky pomoci Petra Viziny zachytili Angličana Gavina Extence (1982), který do Prahy přijel představit osobně svoji, do češtiny první, přeloženou knihu Potíže s empatií. Emapaťák, co říkáte!

| tomáš weiss, vojtěch polák

Opravdu velký zájem čtenářů o autory Velkého knižního čtvrtku , podzim 2017

Tentokrát by bývalo třeba sál v pražské Městské knihovně přifouknout. Na autory 12 knih letošního podzimního VKČ bylo zvědavo tolik lidí, že nestačily židle a nestačil ani čas vyhrazený pro Petra Vizinu a jeho hosty. Ale řekněte sami - je lepší řešit potíže růstu nebo nezájem?

| tomáš weiss, vojtěch polák

Pomoc univerzitní knihovně v Iráku, pomoc pro čtenáře v tísni

Běží sbírka Pomozme knihovně!, která má za cíl obnovení Ústřední knihovny Mosulské univerzity v Iráku. Šlo o jednu z nejvýznamějších knihoven na Blízkém Východu. Pod nadvládou Islámského státu v letech 2014 - 2016 byla však knihovna vystavena soustavnému plenění, rabování, pálení knih. V závěrečných bojích byla vybombardovaná. Sbírku pořádá Člověk v tísni, inciativa vyšla od pracovníků knihovny Filosofické fakulty UK.

| Tomáš Weiss
Zobrazuji 1 - 10 z 321 příspěvků 123..33 >>> Zobrazit 153050100 příspěvků