Kosmas OKO Magazín OKO

Rádio Kosmas

Megafon - podcast o knižních novinkách - mimo jiné Laurent Binet, Ted Chiang nebo Ian McEwan

Vítejte u dalšího setkání v novinkovém knižním světě. Knižní produkce navzdory teplotám uplynulých dnů nezamrzla, ale má se čile k světu. A tak jsme pro vás vybrali třeba nového Bineta a jeho konkvistu naruby, komplet povídek Teda Chianga, dalšího McEwana a k suchému únoru Ožralou Prahu.

| Tomáš Weiss, studio Soundguru

Na dotek - podcast Aktualně.cz: hostem Petra Viziny Tereza Límanová

Se spisovatelkou Terezou Límanovou o nárocích matky na dceru, pocitu viny, který má kvůli tomu, že studovala za komunismu, či obraně buržoazních tradic během normalizace.

| Petr Vizina, Aktualne.cz

Megafon - podcast o knižních novinkách - markýz de Sade, Alice Munro, Napoleon, Magor.....

Tentokrát nabízíme mimo jiné humoristický pohled do americké nemocnice, povídky markýze de Sade nebo kanadské nobelistky Alice Munroové, ale také Napoleonovo vzpomínání. Čeká vás i audioukázka z Orwellových esejů.

| Tomáš Weiss, studio Soundguru

Megafon - knižní novinky leden 2021 - Šikmý kostel, díl 2., Desatero smyslů, postapo Bídné roky...

Na konci ledna 2021 vás chceme upozornit na několik zajímavých titulů, které spatřily světlo světa v posledních dnech. Co vás mimo jiné čeká? Druhý díl Šikmého kostela od Karin Lednické, Desatero smyslů, čili text o zajímavostech lidského a zvířecího poznávání, první díl postapokalyptického románu Bídné roky, nové vydání rozhovoru s filozofkou Annou Hogenovou nebo ukázka z poémy slovesného výtržníka Ropse-Tůmy s poetickým názvem Putin.

| Tomáš Weiss, studio Soundguru

Na dotek - podcast Aktualně.cz: hostem Petra Viziny Martin Nodl

Nejnovější kniha, kterou Martin Nodl připravil v historické řadě nakladatelství Argo k vydání, nese trudný název Mor, flagelanti a vraždění Židů. V druhé polovině osmdesátých let ji ve švýcarské Basileji napsal český exulant František Graus.

| Petr Vizina, Aktualne.cz

Megafon - knižní novinky - nový Červenák, Thoreau a jeho Deník, Ouředník očima zahraničí atd.

V našem výběru najdete novinku Juraje Červenáka Anděl v podsvětí, dále příběh, který vypráví vdova, žijící v bytě se svoji lesbickou dcerou a její přítelkyní, text Martina Bubera o tom, co je a co není utopie, zahraniční pohled na tvorbu Patrika Ouředníka, ale také Goetha nebo Thoreaua.

| Tomáš Weiss, studio Soundguru

Megafon - o knižních novinkách - Tři králové, Franz Kafka, revoluce rostlin a další

Přijměte na začátku roku 2021 několik informací o knižních novinkách, se kterými se dá zahájit váš další čtenářský rok. Nabídneme vám mimo jiné román o protektorátní statečnosti Tří králů, 99 odhalení o životě Franze Kafky, knihu o revoluci rostlin a dvě ukázky – jednu z nové básnické sbírky Milana Ohniska, druhou z audio podoby knižního rozhovoru mezi Alešem Palánem a biochemikem Janem Konvalinkou.

| Tomáš Weiss, studio Soundguru

Na dotek - podcast Aktualně.cz: hostem Petra Viziny Kateřina Tučková

Bílá Voda je název připravovaného nového románu, v němž jeho autorka Kateřina Tučková vychází ze studia pramenů i svědectví pamětníků o komunistické likvidaci ženských řeholních společenství, nazvanou Akce Ř. Po zavření mužských klášterů a uvěznění mnichů v rámci takzvané Akce K přišly na řadu řeholnice. Rozehnání, převýchova, vězení a jiná trápení.

| Petr Vizina, Aktualne.cz

Na dotek - podcast Aktualně.cz: hostem Petra Viziny Dalibor Vácha

Hostem podcastu je historik Dalibor Vácha, autor knihy M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek. Je to románová fikce napsaná na základě historických faktů. Ani jeden z důstojníků československé armády a členů Obrany národa, přezdívaných Tři králové, tedy podplukovník Josef Mašín, podplukovník Josef Balabán a štábní kapitán Václav Morávek, se nedočkali vítězného konce války.

| Petr Vizina, Aktualne.cz

Megafon - podcast o knižních novinkách v době virové 8. - Richard Powers, životopis Mussoliniho nebo dark web

Poslední letošní informaci o knižních novinkách věnujeme opět několika titulům, na které bychom v záplavě ostatních rádi upozornili. Např. ten první má nevánoční název Poslední léto ve městě, další se zabývá budoucností kapitalismu a s jednou knihou můžete dokonce nahlédnout do hlubin dark netu.

| Tomáš Weiss, studio Soundguru
Zobrazuji 1 - 10 z 301 příspěvků 123..31 >>> Zobrazit 10153050100 příspěvků