Kosmas OKO Magazín OKO

Ukázky

Budoucnost ovládla katolická církev a...

Podobně rozsáhlý a mistrně zkomponovaný příběh jako je Hyperion nikdo nikdy před Danem Simmonsem ani po Simmonsovi nenabídl. Kondenzované dějiny celého sci-fi a částečně i fantasy jsou přitom zároveň zajímavé i stylově. Simmons dokáže vynalézavě konstruovat svůj text, hrát si s žánrem románu v dopisech, přecházet mezi er- a ich-formou, osekávat věty na kost stejně jako je donekonečna rozvíjet. Zpěvy Hyperionu jsou komplet!

| nakl. Argo

Drtinová, Horáček, vědomí a realita

Dobrodružná cesta do nitra lidského vědomí vám představí tajemství mozku, možnosti využití psychedelik v léčbě a mnoho dalších témat včetně podstaty našeho vnímání smrti a času. Daniele Drtinové, redaktorce DVTV, které ve své práci nezapírá, že ji velmi zajímají pohyby lidské duše, odpovídá profesor psychiatrie Jiří Horáček, jeden ze zakladatelů psychedelické kliniky Psyon, zaměřující se na inovativní využití psychedelických látek v oblasti duševních obtíží a růstu.

| nakl. Vyšehrad
Četli byste autobiografii Allena Stewarta Konigsberga? Ne? A kdyby to byl Woody Allen?

Četli byste autobiografii Allena Stewarta Konigsberga? Ne? A kdyby to byl Woody Allen?

Woody Allen píše samozřejmě hlavně o svém životě s filmem, ale průběžně se přitom vyjadřuje ke svým manželstvím, láskám a přátelstvím, hovoří o jazzu, knihách a divadelních hrách. Odhalí před čtenáři své démony a omyly, ale i to, nač je hrdý, seznámí nás s lidmi, které miloval, s nimiž pracoval a od nichž se přitom mnohému naučil. Autobiografie Mimochodem vychází 18. března v rámci Velkého knižního čtvrtku.
| nakl. Argo
Ujet v autě od své minulosti

Ujet v autě od své minulosti

"Snažím se žít okamžikem a nespouštět zrak z kolibříka. S nikým z dřívějška se nevídám, ale já prostě z většiny lidí nejsem na větvi. Možná jsem opravdu držela všechna esa, jenomže jaká hra se hrála?" Jedenatřicetiletá Maria bezcílně projíždí po kalifornských dálnicích a pokouší se uniknout letitým traumatům, krachujícímu manželství i upadající herecké kariéře. Joan Didionová: Lízni si a hrej
| nakl. NLN
Nový McEwan česky: o umělé inteligenci, Alanu Turningovi a lidech

Nový McEwan česky: o umělé inteligenci, Alanu Turningovi a lidech

Ve svém zatím posledním románu Stroje jako já, vytvořil Ian McEwan modelovou situaci dvojice lidí a jednoho robota. Píše se rok 1982, jde o první robotické kroky umělých lidí a v knize vystupuje i alternativní životní osud digitálního génia Alana Turninga.
| nakl. Odeon
Ted Chiang popisuje vznik povídek ve sbírce Výdech

Ted Chiang popisuje vznik povídek ve sbírce Výdech

Autoři dělají často mrtvé brouky a odmítají k napsanému cokoliv dodávat. Americký sci-fi povídkář Ted Chiang naopak jako součást své druhé povídkové knihy Výdech na jejím konci popsal, co bylo podnětem k tomu, aby každou z devíti povídek napsal.
| nakl. Host
Jak sníst celou rostlinu

Jak sníst celou rostlinu

"Ačkoli představa, že budeme opravdu všechny ty výhonky, šlupky a ocásky jíst, může působit zvláštně, ujišťuji vás, že to není tak divné, jak to zní. Kultury po celém světě konzumují rostliny od A do Z v každodenní praxi. " Linda Ly: Recepty se zeleninou beze zbytků
| nakl. Alpha book
Když Napoleon vzpomínal...

Když Napoleon vzpomínal...

Memoriál je literárním dílem. Líčení válečných tažení a bitev se podobají duchovnímu boji člověka, který zápasí se svým údělem. Mravní soud, dušezpyt životních hodnot až do těch nejtajnějších doznání, je bilancí určenou všem psancům této země. Ale také vzpomínky megalomana, točícího se v bludném kruhu svého, od jisté chvíle autokratického života.
| nakl. Academia
Světový dirigent a jeho portrét J. S. Bacha

Světový dirigent a jeho portrét J. S. Bacha

Hudebník Bach je nepochopitelný génius, člověk Bach je samozřejmě chybující bytost, znepokojivě obyčejná a v mnoha ohledech stále nezřetelná. Zdá se, že o jeho soukromém životě víme méně než o jakémkoli jiném významném skladateli posledních čtyři sta let. John Eliot Gardiner: Hudba na Nebeském hradě
| nakl. Dauphin
Boží prst na mne ukazuje - vyšla Magorova krabička, výbor básní z 80. let

Boží prst na mne ukazuje - vyšla Magorova krabička, výbor básní z 80. let

Nicméně Ti Magore za všechny básně, co jen jsi jich napsal, děkuju. Svět je s nimi lepším místem k žití, než kdyby tu nebyly. Čau Čuňas
| nakl. Maťa
Zobrazuji 1 - 10 z 701 příspěvků 123..71 >>> Zobrazit 10153050100 příspěvků