Na svět lovců stínů padla temnota, zavládl chaos a zkáza. Clary, Jace, Simon a jejich přátelé se nyní musí spojit proti největší hrozbě, jaké kdy čelili – Claryinu vlastnímu bratrovi.
Lara Jean zažívá ten nejlepší maturitní ročník, který si dívka může přát. Je bláznivě zamilovaná do svého přítele Petera, její táta se znovu žení a sestra Margot je na léto doma. Zatímco připravuje svatbu, nemůže již dál přehlížet velké rozhodnutí, které před ní stojí.
Soubor dvanácti young adult povídek českých autorů spojených obdobím vánočních svátků. Vedle známých jmen české literatury pro mládež, jakými jsou Theo Addair, Anna Musilová nebo Kateřina Šardická, nabízí kniha i pár překvapivých debutů.
Krátké pohádky plné aut! Po úspěchu s pohádkami o mašinkách přichází dvě desítky pohádek, v nichž se nechal autor tentokrát inspirovat světem motorů a rychlých kol, ale nezapomněl ani na přírodu, a hlavně na děti.
Šestiletá Olinka jede na prázdniny k dědečkovi do Vehlovic. Že by se ale těšila? O tom vůbec nemůže být řeč. Děda je pěkný mrzout a nejradši by jen chodil na ryby, díval se na televizi a jedl párky.
Soubor logopedických cvičení na rozvoj řeči připravený ve spolupráci s klinickou logopedkou pracuje s textem klasické pohádky, kterou děti dobře znají. Součástí sešitu jsou pracovní listy a postavičky, které lze vystřihnout, nalepit na špejli a zahrát si s nimi divadlo.
Rychlé šípy dostanou od Losny zašifrovanou zprávu, v níž jim sděluje, že mu kdosi ukradl ježka v kleci. A tak se Rychlé šípy znovu vydávají pátrat do Stínadel.
Princ Blábola chce všechno hned. A než napočítá pět, už se jeho osud kroutí. Je upleten z čarovného proutí. Zprvu hlupák pěkný byl, než-li život pochopil.