Čtyři roční doby se poněkud vymykají Kingově tvorbě nejen rozsahem, ale především laděním, a mohou proto být příjemným překvapením i pro čtenáře, kteří zrovna nejsou příznivci Mistra hororu.
Román Ďábel se neptá byl inspirována skutečnými osudy neobyčejných lidí, kteří svůj život spojili s jedním z nejkrásnějších koutů naší země – s jihočeským krajem.
Adolf Eichmann – symbol takřka absolutního zla. Architekt holocaustu, který organizoval pohyb obrovského množství přecpaných železničních transportů, jejichž konečnou stanicí byly plynové komory.
Kniha oblíbeného psychiatra Radkina Honzáka nás provádí světem emocí. Jeho pilíře tvoří strach, hněv, smutek, radost, odpor a údiv – šest základních emocí, z nichž se skládá celé bohaté emoční spektrum.
Malá paměť je memoár, napsaný v trysku za první koronavirové karantény, komponovaný na přeskáčku, komicky vzpomínající na události a osobnosti, které Bejamina Kurase přivedly k psaní jako celoživotnímu řemeslu.
Každý má nějaký svůj rituál, ať už žije v Paříži, Brně či ve starém Babylonu, v blázinci nebo po rozchodu u rodičů. Rituály se nevyhýbají ani terapeutům, družičkám, psům a jejich paničkám, ba dokonce ani postavičkám z večerníčku.
Podzim roku 1903 nebyl pro Sherlocka Holmese příznivý. Zemřela Irena Adlerová, jeho platonická láska, a snad i kvůli tomu Holmes opět propadl své staré závislosti. Aby vytrhnul přítele ze spárů opiátů, doktor Watson detektiva přiměje zabývat se případem zdánlivě banálního sňatkového podvodu…
„Bylo vám řečeno, abyste se do našeho prostoru nevraceli.“ Jen málo je toho známo o Dětech bouře, jednom z nejunikátnějších a možná nejnebezpečnějších druhů, s kterým se kdy Federace setkala.