Kniha Můj rozchod s komunismem zachycuje drama ženy, které se zhroutily životní ideály; české čtenáře zaujme i jako osobitá reportáž očitého svědka událostí v Praze roku 1968.
Nejdiskutovanější italský román posledních let - příběh Benita Mussoliniho. Podrobná kronika fašismu z pohledu samotného Mussoliniho a dalších protagonistů hnutí.
Během svého působení v Organizaci pro výživu a zemědělství (FAO) navštívil Tomislav Petr, rybářský expert celkem třicet zemí. Pobýval na Fidži, v Papui - Nové Guineji a v mnoha zemích Asie.
Příjemné čtení i radostný poslech, to je kniha Naše dechovka. Příznivci poctivé lidovky se konečně dočkali. Po dlouhých 13 letech vychází z pera Milana Koukala nové a doplněné vydání publikace, která mapuje historii i současnost naší dechové hudby.
Vybarvěte si letadla naší historie.
Vybarvovací album 31 významných typů letadel, vytvořených v českých a československých továrnách od poválečných let až do současnosti.
Posledních padesát let české architektury je obvykle děleno na dvě zdánlivě nesouvisející části – tu normalizační před listopadem 1989 a mnohem barvitější a svobodnější ve třech následujících desetiletích.