Publikace mapuje historii protifašistického odboje v letech 1939–1945 v jednotlivých evropských zemích a hodnotí význam, který odbojové hnutí pro dějiny druhé světové války mělo.
Německá okupace za druhé světové války vystavila politiky, úředníky i podnikatele
okupovaných západoevropských zemí těžké zkoušce. Měli okupantům vzdorovat, nebo s nimi
spolupracovat?
V lidských dějinách není mnoho osobností, jejichž jména jsou synonymem mimořádných vlastností a činů. Hannibal, syn Hamilkarův, vynikající kartáginský vojevůdce a politik za druhé punské války mezi ně mimo veškerou pochybnost patří.
Psal se rok 1942, když americká vláda nasadila do boje proti nacistickému Německu dva tisíce vojáků židovského původu. Speciálně trénovaní vojáci, známí jako Ritchie Boys, využívali znalost němčiny k efektivním výslechům a špionážní činnosti.
Do zákulisí velikášských plánů, které spřádal německý Wehrmacht a německé tajné služby v období 1939–1945, vás zavede kniha, která popisuje více než čtyři desítky operací, majících jedno společné – nikdy se neuskutečnily.
Po strašlivé porážce na jaře 1940 se z dobrovolníků přicházejících z
Anglie, všech kolonií a unikajících z ponížené a porobené vlasti
zformovala na Blízkém východě 1. divize Svobodné Francie (1. DFL).
„Legie, ke mně!“
To je signál legionářů k poskytnutí pomoci, a každý, kdo v cizinecké legii sloužil, ho dobře zná. Kdekoli by zazněl, ať již v africké poušti, v asijské džungli nebo v marseilleském baru, znamená to, že se něco špatného děje.
V deseti příbězích přináší autor svědectví o událostech z válečné a poválečné Šumavy. Popisuje vybrané příslušníky klatovského gestapa a jejich přisluhovače, poukazuje na ďábelské spojení s touto říšskou tajnou státní policií.
Kniha obsahuje souhrn kapitol týkajících se pozemních bitev starověku, středověku, 17., 18., 19. a 20. století a dále námořních bitev do roku 1900 a ve 20. století.