Vinice jsou starým kulturním dědictvím a utvářejí krajinu. V knize najdou poučení a zajímavé informace jak hobby vinaři, tak majitelé zahrad a domů. Tato publikace dává odpovědi na otázky kolem pěstování révy a zpracování hroznů.
Jedinečná publikace z nakladatelství Ing. Dalibora Gregora je volným pokračováním úspěšných knihy „Kladrubáčci – aneb vyprávění starokladrubského hříběte“ a „Kladrubáčci – Emilka se vrací.“
Kůň slouží lidem tisíce let. Za tu dobu se změnil z pouhé lovné zvěře v nejobdivovanější a nejcennější zdomácnělé zvíře. Člověku se podařilo vyšlechtit podle svých potřeb a vkusu stovky plemen a typů koní, z nichž více než 250 najdete na stránkách.
Publikace seznamuje čtenáře s hodnotami krajiny a unikátním chovem a výcvikem starokladrubských koní, díky jemuž získala tato jedinečná polabská krajina svou podobu.