Aktualizované vydání Autoatlasu České republiky v měřítku 1 : 240 000. Titul s praktickou kroužkovou vazbou ve formátu A4 přehledně zobrazuje silniční síť na 48 mapových listech.
Autoatlas ČR v praktickém formátu A5 s kroužkovou vazbou. Zobrazuje přehledně silniční síť, je doplněn rejstříkem všech sídel s jejich PSČ, mapkou správního členění ČR. Doplněno o knižní plán Prahy ve formátu A5..
Berlín je požitkář, který si s chutí dopřává ze štědré tabule života. Z jeho kaváren, barů a klubů se line nakažlivá energie, o váš čas soupeří nezávislé butiky s moderními restauracemi, špičkovými muzei a úchvatnými pamětihodnostmi.
Cestování, touha poznávat nové země, objevovat a obdivovat přírodní krásy, neznámé a nezvyklé kultury, ale i přání nahlédnout do „cizí kuchyně“, to jsou vlastnosti autorky Margaret Genove-Tomášek.
Autor propadl kouzlu hor i kouzlu horolezectví a přátelství na laně. V osmi povídkách, ze
kterých kniha sestává, líčí úžasně osobitou, čtivou a strhující formou různé osobně prožité
nebo i převzaté příběhy z Tater i z jiných lezeckých oblastí.
Nová kniha známého autora Pavla Toufara je další z řady turistických průvodců Toulky, v níž se spojuje rádce na putování různými místy naší vlasti s jejich podmanivou krásou a bohatou historií.
Příručka obsahuje dvacet nejzajímavějších pěších turistických tras. Kromě popisů tras nechybí výřezy panoramatických map, výškový profil túr a charakteristika jejich náročnosti. Každá trasa je doplněna fotografiemi.
Románová zpověď vojáka speciálních jednotek
Československé lidové armády, který se ze dne
na den pod záminkou ostrého cvičení v Sovětském
svazu ocitl v kruté sovětsko-afghánské
válce (1979–1989).
Kde můžete při dobré kávě pozorovat dravé pirani, které zvíře je považováno za nejkrásnější a kde ho lze spatřit, co všechno si prohlédneme v naší nejstarší zoologické zahradě kromě bílých tygrů, a jak taková šelma loví, kde žije nejvíce...
Autor se na svém mořském kajaku vypravil na druhou nejdelší evropskou řeku. Více než 2800 kilometrů od pramene Dunaje v bavorském městě Donaueschingen v Černém lese až po jeho ústí v Černém moři odpádloval ve dvou etapách v letech 2015 a 2016.
Pomníky, pamětní desky a kenotafy umístěné v našich obcích vyjadřují pietní vzpomínku na ty, kteří se do svých rodných domovů nevrátili a položili své životy ve Velké válce 1914–1918.
V první knížce „Prapodivné cesty Nezmarů“, kterou autor Daniel Polman uvedl v roce 2014
jako svou pohádkovou prvotinu, představil malým i velkým čtenářům poprvé rodinu
Nezmarových z podkrkonošské Nové Paky.
Daniel Landa, zpěvák, herec, scénárista, skladatel, lektor, jezdec rally a boxer tak volně navazuje na svoji úspěšnou prvotinu Všeník, tentokrát z prostředí Nového Zélandu.
Mezi toponymy, jmény objektů na zemském povrchu, které bývají kartograficky fixovány v mapách, tvoří specifickou kategorii ta, jež se vytvářela na základě osobních jmen.
Aktualizované vydání titulu ve formátu A4 s kroužkovou vazbou zobrazuje území hlavního města Prahy v měřítku 1 : 20 000. Součástí je podrobný plán centra v měřítku 1 : 10 000, mapka metra a tramvají a rejstřík ulic.
Kniha Rozhovory s Učitelem u Sedmi rilských jezer ukazuje cesty.
Pro ty, kteří žádnou cestu nehledají a jen tak žijí, dává nové impulsy do života.
Pro ty, kteří svou cestu hledají, ukazuje možnosti, kam se vydat.
Cestopis provede čtenáře krok za krokem celou oblastí pod horou Gaurishankar, od hustě obydlených míst v subtropickém pásmu po velehory u tibetských hranic.
Thajsko je požehnané, je exotické a tajemné, přesto přístupné a pohostinné a jeho krása, povaha a osobnost dokáže ke svým břehům přilákat celý svět. Poznejte Thajsko stylově a pronikněte přímo k srdci země!
Popsali jsme nejzajímavější místa, navrhov