Ačkoliv to podle názvu Rybáři na Třeboňsku nevypadá, nevypráví kniha prostřednictvím fotografií známého fotografa Jaroslava Kučery jen o třeboňském, ale vlastně o českém rybářství a rybníkářství.
Úplný přehled díla malířky Zorky Ságlové cca 600 reprodukcí obrazů, kreseb, fotografií ale i návrhů pro skupiny Primitives Group a The Plastic People of the Universe.
Jádro této knihy vychází z práce na grantu Alfréd Radok – filmař a zakladatel Laterny magiky, která bohužel pro tragickou smrt Jiřího Cieslara nebyla dokončena v plánované podobě.
Kniha přináší přehled díla pětadvaceti architektů legendárního libereckého ateliéru. Mezi dvěma kritickými úvahami docentky Any Miljacki a profesora Rostislava Šváchy najdete podrobný výčet prací a čtrnáct krátkých rozhovorů.
Přední český odborník na hudební divadlo a muzikály ve své knize popisuje příběh 37 nejslavnějších muzikálů světa a přibližuje osobnosti nejznámějších muzikáových tvůrců. Texty doplňuje množství fotografií.