Kniha představuje styčné body mezi freudovskou psychoanalýzou a dnešními koncepcemi psychoterapie. Jejím cílem je ukázat, že klasická psychoanalýza může být prospěšná např. u fetišismu, exhibicionismu nebo sadismu.
Publikace slouží k lepší orientaci v problematice ošetřovatelské diagnostiky a analyzuje prioritu současného ošetřovatelství - efektivní diagnostický proces a jednotnou terminologii. Terminologický systém NANDA-I se široce etabloval i u nás.
Kniha představuje čtenářům současné informace týkající se oblasti vedení adaptačního procesu u nelékařských zdravotnických pracovníků, například všeobecných sester, fyzioterapeutů, zdravotních laborantů a dalších nelékařských profesí.
Kniha čtivým způsobem popisuje zvládání problémového chování seniorů, ale i dalších problémových situací, se kterými se setkávají zaměstnanci zejména v pečovatelských službách při zajišťování péče seniorům v jejich domácím prostředí.
Unikátní publikace renomovaných autorů na dosud nezpracované téma. Autoři, specializací z oboru diabetologie, gynekologie a porodnictví, neonatologie, embryologie a psychologie, připravili komplexní přehled, jak pečovat o diabetickou matku.
Hledání životního partnera je mnohdy složitý proces a pravděpodobně neexistuje žádná zaručená metoda, jak najít toho pravého (tu pravou). Poměrně nový způsob, jak skutečně poznat partnerovu povahu, nabízí grafologie.
Základní publikace v oboru. Je určena nejen ortopédům a protetikům, ale současně také lékařům oborů tematicky souvisejících, jako je např. traumatologie, všeobecná chirurgie, revmatologie, onkologie, dětské a dorostové lékařství.
Odborná publikace seznamuje českou ošetřovatelskou veřejnost se základními principy ošetřovatelství založeného na důkazech (Evidence Based Nursing) – obsahuje základní charakteristiky, proces a výuku principů EBN.