Předložená kniha je věnována osobnosti Karla Bonaventury Buquoye. Císařský vojevůdce a majitel panství Nové Hrady je v ní představen v kontextu třicetileté války i svých mezilidských vztahů.
Výpravná publikace o nejvýznamnějším českém panovníkovi vychází u příležitosti výročí 700 let od jeho narození. Obsahuje unikátní snímky a vyčerpávající text, který přibližuje tuto významnou osobnost z mnoha různých úhlů pohledu.
Území kolem našeho nejslavnějšího hradu a Koněpruských jeskyní nabízí množství turistických cílů. Vydejte se na 77 výletů po romantických, dobrodružných a tajemných místech s průvodcem Tomášem Makajem. Fotografie pořídil Jaroslav Vogeltanz.
Od raného středověku rezonují v evropské literatuře příběhy o lidech, kteří navštívili nebe, peklo či očistec, pobyli tam zdánlivě krátkou chvíli, ale když se vrátili zpět do lidského světa, zjistili, že uplynulo mnoho let.
Pět, čtyři, tři, dva, jedna, gooooool! zařval celý stát. Československý tým uhájil nad Sovětským svazem těsné vítězství 3 : 2 na mistrovství světa v hokeji.
Rozsáhlá monografie, společný projekt předních českých a slovenských historiků, se v roce 100. výročí vzniku Československa zabývá politickým, hospodářským a sociokulturním vývojem v prvorepublikovém Československu, Evropě a zámořském světě.