Kdy lidé poprvé ochočili vlka? Kolik hraček znáš… Kolik slov se dokážou naučit geniální border kolie? Pozná se pes v zrcadle a má teorii mysli? Psi a matematika. Vnímají psi magnetické pole? Mohli by se dožívat 20 let?
Kniha pomůže zájemcům při výběru tepelného čerpadla, aby se dokázali správně a kvalifikovaně rozhodnout a udělali si představu o rozsahu a důležitosti celé instalace.
Kniha představuje ucelený úvod do práce se dřevem, který vás krok za krokem seznámí se základními postupy, jimiž jsou řezání a opracování dřeva, spojování či konečná úprava.
Bez varování se objeví v zahradě, nestydatě se tam roztahuje a stojí nás čas a nervy – to je plevel. Tato kniha zábavnou formou radí, jak nezvané návštěvníky vykázat do patřičných mezí nebo jak si na nich pochutnat.
Miloš Junek se suchozemským želvám věnuje bezmála 25 let. Choval již 13 druhů těchto nádherných tvorů – a o své zkušenosti se nyní rozhodl podělit. Záměrem nebylo vydat publikaci pro odborníky a vysoce zkušené chovatele.
Publikace reaguje na zvyšující se poptávku po návratu manuálních aktivit do života dětí, a to nejen těch školou povinných, ale zejména předškoláků. Právě na ně je tato kniha především zaměřena.
Kniha Od semínka v prach je vlastně jakýmsi manifestem zahradnického zenu a povzbudivou rozpravou o životě v souladu s přírodou. Kde není uřvané ego, tam má v na¬stalém prázdnu šanci vyvstat něco jiného. Třeba štěstí.