Druhý díl kapesních průvodců z malého šumavského rodinného nakladatelství Antonín Šustr - 3šus3 nazvaný Šumava - 30 výletů do 11 km obsahuje 30 pěších tras z celého území Šumavy, od Nýrska po Vyšší Brod.
Ekoturista je cestovatel, který má informace o životním prostředí, člověk, který navštěvuje určité místo, aniž by ho poškodil nebo změnil. Každá cesta začíná touhou objevovat a učit se.
Kraj Oty Pavla. Rybářská perla Berounka klikatící se divukrásnou krajinou pod starými hrady… Nemusíte ale být vášniví rybáři, abyste toto místo ocenili. Každý si tu najde to svoje – od Rakovníka až po Karlštejn.
Obojživelníci představují prastarou skupinu studenokrevných živočichů, jejichž první druhy se na Zemi objevily už před stovkami milionů let. Podrobný atlas obsahuje druhy vyskytující se v západní palearktické oblasti.
Evropa je kontinent protkaný spoustou turistických tras a treků, díky nimž můžeme prozkoumat její nejmalebnější zákoutí a širokou paletu typů krajiny, jimiž oplývá.