„Ludmila ví, že Bůh je jako slunce: svým světlem a teplem zalévá všechny lidi bez rozdílu. Malé i velké, bohaté i chudé, dobré i zlé. Takoví mají být křesťané, tak se chová Ludmila.
Radostný velikonoční příběh vzkříšení Ježíše a následného setkávání se s ženami a učedníky ilustrovala Alice Brotánková. Biblická edice manamana pokračuje s dalšími osmi příběhy Nového zákona.
Když Líza uvidí na stole ve třídě zelený diamant, její srdce poskočí radostí. Je přesně tak krásný a tak veliký a tak zelený, jaký vždycky chtěla. Nemůže bez něj být, nemůže bez něj žít! A tak jej ukradne!
Vhodně koncipované texty spolu s novozákonními úryvky dávají dětem každodenní podněty k srozumitelným úvahám, které je připraví na hlubší prožití postní doby a Velikonoc.
Když se Jola a Lilka ocitnou v lese Přátelství tentokrát, zlá čarodějnice Grizelda začaruje malou křeččí holčičku Olívii Ždibáčkovou tak, aby si o sobě myslela, že je nepořádná příšerka – stejně jako Grizeldini noví pomocníci!