Zveme vás na objevné a romantické putování Orlickými horami a jejich podhůřím. Nejen že navštívíme nekrásnější zákoutí, památky a přírodní zajímavosti, ale také se seznámíme s pozoruhodnými příběhy, které se zde v minulosti odehrály.
Kapesní obrazový průvodce po Islandu, není klasickým průvodcem ani fotografickou publikací, je to mozaika krásných a zajímavých míst, která je myšlena jako inspirace nejenom pro lidi, kteří na Islandu ještě nebyli.
Při čtení této knížky se vám budou sbíhat sliny! Přijměte pozvání k další neodolatelné cestě s autory slavných Map! Tentokrát se vydáme po stopách pokrmů a chutí z celého světa.
Publikace Plánování města s podtitulem Příručka mladého urbanisty je učena nejen studentům a studentkám architektury pracujícím na urbanistických zadáních. Rozsáhlý obrazový aparát zahrnuje fotografie, plány, výkresy, grafy, ...
Svazky Publicistika 3 a Publicistika 4 navazují na vydanou Publicistiku 2 (2012) a přinášejí objemný souhrn Čapkových referátů, recenzí, poznámek a článků o dění v oblasti výtvarného umění v letech 1921–1930, respektive 1931–1939.
Putování Pacifickou hřebenovkou je stejnou měrou o fyzické i psychické výdrži, jakož i o tom, jak překonat samotu a strach. Skvělá samota vám vylíčí, jak dokáže síla divočiny povzbudit lidskou duši.
Skutečné příběhy několika šumavských převaděčů. V knize sice vystupují též věhlasní a slavní převaděči jako Josef Hasil či Kilian Nowotny, hlavními postavami knihy jsou však jiné osoby – příslušníci převaděčské skupiny, která se utvořila krátce po ú