„Autorovy poslední dny a smrt“ – tak zní titul nedokončeného románu poměrně populárního spisovatele Franze J. Lundeho o znepokojivých událostech, které se mu přihodily na podzim roku 2019.
Španělská rozkoš Kdysi si Maximo myslel, že dokonalý okamžik neexistuje, ale pletl se! Jenže nejprve si musel právo na štěstí, právo na Hollii vydobýt…
Druhé, rozšířené vydání oblíbené knihy. Vojenské síly Křižáckých států nestačily ani k ochraně poutníků, ani k dalším výbojům. Myšlenka zřízení stálé milice, stálého vojska nedala na sebe čekat.
Čtyři mladé dámy se vypravily do Londýna, kde hodlají využít svého půvabu a šarmu k nalezení manžela. Jedna z nich, Annabella Peytonová, má ale úkol ještě těžší než její přítelkyně.
Texty 52 meditací vznikly v rámci projektu ŠŤASTNÁ HLAVA, která odbourává STRESY a vrací do života ŠTĚSTÍ pomocí řízených meditací. Jejich záměrem je zklidnění mysli, trénování soustředění a relaxace.
Záchrana zraněného francouzského partyzána sudetskými dětmi, další dva osudy politických vězňů, příběh ze šumavského pohraničí, kde na tradici pašeráků navázali převaděči uprchlíků před komunistickým režimem.
Vídeň 1908. Ačkoli Fanny Goldmannová vystudovala medicínu, pracuje pouze jako pomocnice při pitvách v ústavu soudního lékařství. Jednoho dne asistuje ohledání mrtvého bezdomovce a všimne si, že není všechno tak, jak policie uvádí.
Neúspěšný spisovatel Fausto opouští po rozchodu s dlouholetou partnerkou Milán a nachází útočiště v horské vesnici. Nečekaně získá místo kuchaře v malé restauraci oblíbené u horalů a vedené srdečnou Babette.