Na sopečném ostrově uprostřed moře hemžícího
se žraloky stojí škola pro mladistvé provinilce zvaná U Nemilosrdných: vyučování je jedna velká hrůza, jídlo ve školní jídelně se skoro nedá pozřít a učitelé dětem nahánějí strach...
Hazel Wongová a Daisy Wellsová se vydávají do londýnského divadla Rue, aby čelily zcela nové výzvě – herectví. Budou účinkovat v představení Romeo a Julie a ani ve snu by je nenapadlo, že si na ně nebezpečí počíhá i na jevišti.
Báře je čtrnáct a to jí stačí. Další problémy nepotřebuje. Ani s novým přítelem Martinem po boku nemá klid. Sestřenice Marcela se pořád hádá se svojí mamkou.
Elenin svět jsou koně. S největší láskou se stará o svého koně Fritziho, který byl jako hříbě těžce zraněný a rodiče se vzdali naděje na jeho úplné uzdravení a dráhu parkurového koně.
Z filmového ranče se ztratí drahá jezdecká sedla. Katy, Mila a Nelly mají okamžitě podezření, ovšem brzy zjistí, že jde o falešnou stopu. Holky ale nenechají nic náhodě a rozhodnou se krádežím přijít na kloub stůj co stůj.
Lukáše, Jakuba, Františka a Kateřinu posílají jejich otcové z Brna na Nový hrad ukrytý v hlubokých lesích Moravského krasu, aby je ochránili před třicetiletou válkou..
Nesmírně vtipná první dětská kniha z pera autora bestselleru Bude to bolet, doktore? Je bezpečné jíst holuby z nosu? Jak velkou část života strávíme na záchodě? Proč nám v řasách žijí odporná stvoření?