Autorovo celoživotní dílo obsahuje nonsensové verše založené na hře s rýmy a rýmovými karamboly, satiru z dob socialismu i kapitalismu, bujaré etudy na téma „nehody ctnosti“ i sloky groteskně reflektující stáří.
Knížka nejen o tom, jak se žije přistěhovalcům na Kladně, ale najdete zde zajímavosti o Kladně a Praze, a jiných méně či více vzdálených místech, která mají s námětem něco společného, ač na první pohled možná žádná spojitost patrná není.
Stejně jako ve všech svých knihách, i v této se Josef Fousek dotýká prožívané skutečnosti, nemíjí neduhy nás lidí a společnosti, ale především hledá laskavost a naději.
Becca neměla Vánoce nikdy v lásce. Letos navštíví sestru Lauru, která vede malou kavárnu a poprvé se těší na maratony vánočních filmů, které obvykle považuje za čiré utrpení.
Přichází devátá kniha jedné z nejprodávanějších knižních sérií na světě - Ztřeštěný dům na stromě - 117 pater. Knižní série plná zábavy a smíchu na všech patrech a úrovních.