Píše se rok 898 a Moravské království musí po smrti krále Svatopluka bojovat o svoji existenci. Ze západu útočí Frankové, z východu zase Maďaři. Přesto se Mojmírovi II. daří navázat na dědictví velkého královského otce a udržet vládu.
Všechno nasvědčovalo tomu, že mrtvý mladík, kterého nalezl v lese náhodný houbař, zemřel shodou nešťastných náhod. Vyšetřující tým v čele s kapitánem Petrem Beránkem je o tom plně přesvědčen.
Jarda Horák slouží u městské policie, je šťastně ženatý, s manželkou čekají prvního potomka a práci u mužů zákona je plně oddaný, byť se občas setkává u kolegů s výsměchem kvůli svému dobráctví a blahosklonnému postoji ke spodině společnosti.
Klasická nostalgická dobrodružná detektivka mistra anglického detektivního žánru - o diamantovém pokladu kdesi v tropické Africe, kde hlavní úlohu zastává lupič - gentleman a tajný agent Amber. O napětí není nouze...
Clay Shelton, padělatel úvěrových cenných papírů, unikal Scotland Yardu celých 15 let. Teprve až detektiv Arnold Long jej po převzetí případu dostal do cely smrti.
Poblíž Benešova u Ploučnice buduje pro panovníka bratranec Marka z Vartemberka hrad Ostrý. Od počátku stavbu provázejí potíže, a proto Marek požádá o pomoc svého švagra Oldřicha z Chlumu.
Doktor Watson se vrací se zraněním z Afghánistánu do Londýna. Náhodou potkává svého přítele Stamforda, který mu zprostředkuje setkání se Sherlockem Holmesem. Protože se oběma ten druhý zamlouvá, najmou si byt č. 221B na Baker Street.
Druhá série (návrat do roku 2015), 1. díl ... U jezera Farup bylo nalezeno tělo mladého muže. Podle obyvatel malého městečka Skovdallund se jednalo o místního povaleče a bohéma, který nenechal žádnou sukni na pokoji.
V jednom bytě je nalezena mrtvola osamělého starého muže. Na stole leží výstřižky z novin, jež se týkající případu vraždy, k níž došlo za druhé světové války. Tehdy kdosi zardousil mladou dívku a její tělo ukryl u Národního divadla v Reykjavíku.