Publikace Eduard Antal se věnuje významné osobnosti slovenského výtvarného umění 20. století, kterou je vysokoškolský pedagog, krajinář a tvůrce monochromních bílých reliéfů Eduard Antal.
Publikaci vydanou ke stejnojmenné výstavě jednoho z nejvýraznějších současných malířů vymezují čtyři základní témata spojená s domovem, od čistě osobní roviny po obecnější vnímání domova jako specificky definovaného místa.
Monografie je splátkou letitého dluhu významnému autorovi, jehož dílo bylo v Čechách, přes jeho úzkou vazbu k Praze a zásadní zásluhy o rozkvět české kultury, téměř zapomenuto.
Objemná monografie izraelské výtvarnice českého původu Chavy Pressburger (*1930) představuje reprezentativní výběr z její celoživotní tvorby a zároveň v rozsáhlé textové části přibližuje malířčin životaběh.
Kniha plná barevných reprodukcí zachycuje příběh mladého malíře, který se jeden rok toulal v podhůří Železných hor, podél řeky Chrudimky, mezi Chrudimí, Pardubicemi, Luží a Hlinskem.
Milan Knížák náleží k tvůrcům, jejichž dílo i postoje fascinují a zároveň znepokojují a provokují svou nesmlouvavou přímočarostí, ojedinělou schopností působit snad ve všech sférách umělecké činnosti a niternou potřebou přesahovat hranice umění.
Nakladatelství X2015 vydalo monografii světoznámých českých výtvarníků - manželů Evy Haškové a Jana Mageta. Kniha Vám přináší komplexně zpracované dílo obou autorů, řazené do jednotlivých kapitol, které mají chronologickou posloupnost.
Jako malíř svůdně krásných panneau a plakátů je Alfons Mucha světoznámý. Jako dekorativní malíř vtiskl podobu celé jedné epoše: „Le Style Mucha“ je kolem roku 1900 považován za ztělesnění kosmopolitní elegance. Španělská verze publikace.
Posedlost - vášně a extrémy v umění 20. století. Na pozadí „portrétů“ pěti uměleckých solitérů, v českém prostředí neznámých či málo reflektovaných, nabízí kniha překvapivý pohled na vývoj moderní malby.
V knize bohatě vybavené obrazovým doprovodem je představen život a tvorba těchto tří umělců, společně se Škrétou a dalšími současníky jsou pojednáni jako profesní kolegové a do značné míry i konkurenti.
Kniha Zbyněk Sekal knižní obálky – fotografie –– skládané obrazy, je konfrontací těchto miniaturních fotografií, jeho knižních obálek, kterým se Sekal věnoval po dobu života a skládaných obrazů, reliéfů.
Anna Zemánková (1908–1986) is one of those distinctive artists whose work is not easily defined. For many reasons, her art tends to be categorized as art brut, of which she is one of the most mysterious and magical representatives.
Výpravná a velkoryse graficky upravená publikace Antonín Kybal / Cesty designu a textilní tvorby uceleně mapuje osudy a dílo jednoho z nejvýznamnějších tvůrců českého designu 20. století.
Art deco, francouzské označení pro zdobné či dekorativní umění, je nejdůležitější formou výtvarného projevu mezi 1. a 2. světovou válkou. Dvanáct vybraných ilustrací s krátkými vysvětlujícími texty nabízí vhled do společenského života těchto časů.
Ladislav Novák vydal za svého života oficiálně pouze malou část svého rozsáhlého díla. Tyto dva svazky poprvé přináší autorovo literární dílo v relativní úplnosti. První svazek pokrývá léta 1941 až 1963.