Euro je jako časovaná bomba, která stále tiká. Mnohé země eurozóny, tvořené skupinou kulturně a hospodářsky velmi rozdílných států, jsou kvůli jeho přijetí dlouhodobě nekonkurenceschopné a trpí masovou nezaměstnaností.
Tato úspěšná populárně-odborná praktická publikace, jejíž předchozí vydání se stala oporou i pro celou řadu rozsudků českých soudů, vychází v 15. vydání pro zdaňovací období roku 2015.
Řešení globálních výzev dnešního světa, ať už politických,
environmentálních, nebo finančních, staví před ekonomickou vědu
požadavek na uvažování v širších souvislostech. Cílem této publikace je tento kontext načrtnout a ekonomické jevy analyzovat.
Kniha Ichaka Adizese nepatří k úplně nejnovějším, v originálu vyšla již poměrně dávno, nebyla však do dnešní doby do češtiny přeložena a na své aktuálnosti neztrácí. Dokonce možná je v dobách krize takového pohledu zapotřebí více než kdy dříve.
Německo se po havárii jaderné elektrárny ve Fukušimě rozhodlo urychleně ukončit provoz všech svých jaderných elektráren. Jaderná energie přitom po řadu desetiletí představovala nepostradatelný zdroj elektrické energie.
Na trhu ojedinělá publikace prakticky ukazuje, jak efektivně přistupovat k řízení obcí a regionů s cílem zajistit kvalitnější a efektivnější veřejnou správu, vyšší zaměstnanost a konkurenceschopnost.