Kniha představuje světově proslulá fotografická díla české avantgardy 20. let minulého století v kontrastu s tvorbou nejoriginálnějších současných českých a v Česku žijících slovenských autorů z konce minulého století.
Kniha představuje umělecká díla v historické budově Národního divadla – především slavné Alšovy lunety z cyklu Vlast a obrazy a nástěnné malby Františka Ženíška. Naleznete zde kapitoly věnované zrodu výzdoby a dobovému zápolení Aleš versus Ženíšek.
Kniha, na níž pracoval mezinárodní autorský tým, sleduje spletitou Feiglovu životní a uměleckou historii a zkoumá celou škálu historických dokumentů, zachycuje veškerou šíři technik.
V obrazové publikaci (Projektu) Jak rozumět obrazům, jde o zobrazení
různých úhlů pohledu na výtvarné umění, obrazů, grafiky atd. a hledání
smyslu, sdílnosti tohoto v dnešní době. Možnost využití i pro školy.
Monografie významného českého výtvarníka Jiřího Brázdy. Kniha Vám přináší výběr z díla autora z let 1999 - 2016. Jedná se především o malbu akrylových obrazů často doplněnou kresbou tužkou a grafickou tvorbu autora.
Doposavad nejrozsáhlejší kniha Evy Koťátkové shromažďuje analyticko-obsesivní záznamy, příběhy či projevy duševní jinakosti. 267 koláží v této publikaci vznikalo mezi lety 2013 a 2015.
Předkládaná kniha si neklade za cíl stanovit přesné datum či konkrétní dílo coby „počátek domácího obrázkového seriálu“, ale podrobně mapuje tendence, které k ustavení domácí varianty komiksové tvorby vedly.
Jiří Příhoda patří ke generaci nastupující v devadesátých letech, kdy v zahraničí vzrostl zájem o mladé české umění. Jeho práce se tak v průběhu let staly samozřejmou součástí řady významných mezinárodních projektů.
Publikace vychází jako součást výstavy TŘETÍ MYSL. Jiří Kovanda a (ne)možnost spolupráce, která se se zaměřuje na kolaborativní aspekty tvorby českého umělce Jiřího Kovandy.