Kniha "Špalíček výletů - Rekordy a unikáty" z edice Špalíček výletů spadá do žánru Průvodci. Autorem je Soukup Vladimír, Ludvík Petr. Kniha je vázaná. Obsahuje 368 stran. Jedná se o počin nakladatelství "S & D Nakladatelství" z roku 2023.
Pověst o blanických rytířích zná každý. Někdo jako tajemný příběh vážící se k mytickému vrchu, jiný jako žertovnou hru v podání divadla Járy Cimrmana. Podblanicko ale nejsou pouze rytíři.
Poetické hledání ztracených časů naší železnice. Víte, proč je lepší si ve vlaku nečíst? Toto je poetický průvodce po mizejících stopách starých časů na české železnici.
Druhý díl kapesních průvodců z malého šumavského rodinného nakladatelství Antonín Šustr - 3šus3 nazvaný Šumava - 30 výletů do 11 km obsahuje 30 pěších tras z celého území Šumavy, od Nýrska po Vyšší Brod.
Obrazová publikace s unikátními fotografiemi mapuje území kolem šumavské hranice na pomezí osmdesátých a devadesátých let 20. století. Byla to doba, kdy se hroutil komunistický režim, otevírala se státní hranice aj.
Další díl knižní verze populárního
televizního pořadu Toulavá kamera
s tipy na výlety po celé České
republice. I během koronavirové
pandemie se můžete vypravit do
přírody pěšky či na kole a poznávat
krásy naší země.