Obrázková knížka s ilustracemi Jiřího Trnky vychází u nás úplně poprvé. Hravé koláže a nápaditá grafická úprava bude děti bavit a podle mnoha obrázků budou moci pohádky vyprávět i samy.
Z klobouku kouzelníka Pokustóna vyskakují již několik desetiletí dva oblíbení dětští hrdinové, králíci Bob a Bobek. Je pravda, že Bobkovi se z vyhřátého klobouku moc nechce, ale podnikavý Bob jej vždy přiměje vstát a pracovat, „protože práce šlechtí“
Milé děti, v naší nové knížce se dočtete, jak jsme se nasmáli, když jsme šli spolu chytit rybu, co svět neviděl. A také se dočtete, jak jsme se vydali na houby a pomohli v lese zachránit poraněné prasátko.
Nová knížka pohádek psaná podle pravidel genetické metody výuky čtení. Pohádky jsou psány velkými tiskacími písmeny a jsou řazeny od pohádek složených jen z jednoduchých jednoslabičných slov až po pohádky se čtyřslabičnými slovy.
Pohádky Jaroslava Perryho o hodném drakovi Balabánovi jsou skvělá knížka na čtení dětem před usnutím v postýlce. Každá pohádka musí být správně dlouhá. Ani dlouhá, ani krátká
Knížka o světě, který není, ale klidně by být mohl. Komiks o lidech, kteří – zmožení nakupováním a požitky – se rozhodli, že začnou žít jinak, jednodušeji, a snad i líp.
Cílem knížky je formou jednoduchého pohádkového příběhu seznámit děti s nejběžnějšími jedovatými rostlinami v jejich okolí. Malá víla Vincencie je zakleta zlým čarodějem Rulíkem Zlomocným.
Třetí svazek Spisů Josefa Čapka obsahuje pohádku O tlustém pradědečkovi a loupežnících, Dobře to dopadlo aneb Tlustý pradědeček, lupiči a detektivové, Povídání o pejskovi a kočičce. Jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech,...
Ve dvou desítkách originálních pohádkových příběhů se děti setkají s nejrůznějšími podobami toho, čemu dospělí říkají zlobení, zkrátka s různými neřestmi. Zlobí tady lidé, zvířata i věci.