Kniha s názvem Jaroslav Sýbek: Půlstoletí fotoreportérem aneb Fotografoval jsem anglického krále představuje práci dlouholetého českobudějovického fotografa, pražského rodáka Jaroslava Sýbka (nar. 1949).
Básník Filip Skoumal o své fotografické prvotině říká: „Když jsme šli s matkou v roce 2021 zapálit svíčku tátovi na Nový židovský hřbitov Olšany, při krásné cestě podél stromů mne okouzlily půvabné stíny a židovské hrobky, které jsem si začal fotit."
V duchu edice Rozhraní věnují kapitoly této knihy pozornost tomu, co fotografie doprovází, sousedí s nimi a obklopuje je, co je k nim přidáváno nebo naopak k čemu jsou ony přidávány.
Rozsáhlá monografie představuje komplexně dílo světově proslulého českého fotografa Jana Saudka. Základem je chronologický sled tvorby. Uvádí ji text Daniely Mrázkové, doplňují výběrové soupisy výstav, publikací a biografická data.
A drawn and handwritten work of non-fiction about the medium of photography, the photography world, and how the invention of photography influenced people’s thinking and behavior.
Úchvatné rodinné domy architektů Jána Stempela a Jana Jakuba Tesaře můžete nyní poznat zcela jinak. Jejich autoři vás vezmou na nevšední průzkum svých dosud nerealizovaných staveb.
Kniha obsahuje čtyři soubory černobílých výtvarných fotografií a stejný počet textových zamyšlení, navzájem spojených stejnými tématy. Jsou to témata „Tma a světlo“, „Řád a svoboda“, „Neviděné stavby“ a „Hledání světla“.
Jedinečný průvodce, představující 75 nejvýznamnějších světových fotografů 20. století prostřednictvím jejich fascinujících osobních příběhů a významných děl.
Fotografie byla od počátku využívána cestovateli jako v porovnání s do té doby rozšířenými kresbami objektivní médium k zaznamenání vzdálených objektů a míst.