Vranečkova kronika představuje cenný rukopisný pramen přibližující dění na severovýchodní Moravě v průběhu v 18. a 1. poloviny 19. stol. Kroniku začal psát v roce 1725 učitel v Zašové u Valašského Meziříčí Jan Bartoloměj Vranečka.
Antologie tří editorů předkládá českým čtenářům překlady 161 textů významných architektů euroamerické sféry, a to převážně z období po druhé světové válce. Není strukturovaná podle témat, texty jsou v ní řazeny, jak šly za sebou...
Kniha představuje tvorbu ateliéru MCA architektů Miroslava Cikána a Pavly Melkové. Nejedná se o standardní výčet díla architektonické kanceláře, cílem je spíše vybídnout k přemýšlení o smyslu architektury a její roli v našem životě.
Co znamená globalizace pro architekturu? V této knize jsou shromážděné texty z let 1993-2012, které nabízejí - třeba i nepřímé - odpovědi na tuto otázku.
Kniha navazuje na předchozí antologie teoretických textů o architektuře, které vydal Zlatý řez v uplynulých letech pod názvem Architektura na prahu informačního věku a Architektura v informačním věku.
Volné pokračování antologie textů o soudobé architektuře, která vyšla pod názvem Architektura na prahu informačního věku. Obsahuje překlady textů špičkových světových architektů i teoretiků, které reflektují stav architektonické debaty po roce 2000.
Vykládací karty Ivany Lomové, výklad Jana Tichá. K pobavení i ukrácení dlouhé chvíle osobám osamělým, kroužkům rodinným i společnostem přítelkyň. 36 karet + výkladová knížečka.
Publikace zachycuje proměny pražské architektury na přelomu 20. a 21. století: výrazné budovy v centru Prahy i stavby na okraji města, rozsáhlé administrativní komplexy i rodinné domy, nové pražské čtvrti i krajinné a zahradní úpravy.