Řím je jedno z nejpůvabnějších měst světa. Věčné ve své kráse a krásné ve své dlouhověkosti. V jeho ulicích se prolíná historie, architektonické skvosty, spiritualita, dobré jídlo i vřelí lidé. Krásu a život zde naleznete doslova na každém rohu.
Knihou vzdal autor hold jemu dobře známému kraji kolem Bernartic, jenž postrádal dosud vlastní knižní sbírku pověstí a příběhů s nadpřirozenými motivy.
Jošicugu, Asaemon Jamada třetí, je oficiální šógunův otameši. To znamená, že pro šóguna testuje kvalitu mečů – a to na tělech živých či mrtvých odsouzenců.
Tábornická praxe odkrývá kouzlo zálesáctví pro začínající táborníky a jejich rodiče. Tato praktická příručka popisuje nejdůležitější aspekty života v přírodě, včetně potřebného vybavení.