Kniha investigativní novinářky Saši Uhlové sestává v první řadě z reportáží, které napsala a postupně vydávala v rámci speciálního projektu magazínu A2larm.cz (ten na něj získal grant od Fondu na podporu nezávislé žurnalistiky).
Unikátní vydání Ottova atlasu Nejkrásnější české cyklotrasy nabízí 100 atraktivních výletů na kolech s popisem nejvýznamnějších přírodních a historických památek a s užitečnými kontakty.
Kdo a proč budoval megalitické stavby? Žil skutečně král Artuš? Jaké tajemství skrývá Rosslynská kaple? Žije ve skotských jezerech dávno vyhynulý tvor? A kým byl ve skutečnosti William Wallace?
V dnešním globalizovaném světě se zdá téměř nemožné, že ještě existují těžce dosažitelná místa. Obrazová publikace s doprovodnými příběhy. Nejkrásnější kniha Podzimního knižního veletrhu (2012)- cena města Havlíčkův Brod.
Jsou místa, která můžeme bez váhání označit jako prokletá. Může se jednat o prokletí v původním slova smyslu, ale také o hrad, hřbitov, mlýn či kopec, na nichž došlo k nějaké strašlivé události, jež toto místo nesmazatelně poznamenala.
V pořadí třetí kniha etnoložky a cestovatelky Pavlíny Brzákové je o dobrodružstvích, která zažila na cestách v prostředí sibiřských pastevců, zvláště pak o opilcích a násilí, o nástrahách exotických lásek a věčném mrhání šamanskou silou.
Lukáš Hejlík přináší 400 tipů ze všech regionů Česka. Na svých cestách si počítal, co kde snídal. Také přesně ví, kolik za všechny ty snídaně a brunche utratil. Ale jednu věc si spočítat nenechal – hladinu cholesterolu v krvi!
Zaištěné cesty jsou velký trend. Alpenverein se snaží touto brožurou reagovat na současné nadšení, které fe-
ráty přináší. V tomto bookletu jsou jasně, stručně a komplexně představeny všechny praktické aspekty
pohybu po zajištěných cestách.
Bruggy a Brusel mají vše: Obě města se vyznačují poklidně plynoucími, romantickými vodními toky, parky plnými zeleně, živými tržišti, módou udávající trend a galeriemi vystavujícími díla světově proslulých umělců.