Zaklínač zahajuje nový lov v příběhu inspirovaném jednou – či snad dokonce dvěma! – klasickými pohádkami. Geralt, proslulý jakožto největší zabiják nestvůr, zavítá do Grimmwaldu. Bývalým důlním městečkem se šíří podivné zvěsti o řádícím vlkodlakovi.
Osamělý stavební inspektor Will truchlí nad smrtí své dcery, která ráda řešila bludiště. Jednoho dne obdrží záhadný telefonát, z něhož se dozví, že jeho dcera je uprostřed jednoho tajemného bludiště uvezněna.
Komiks zachycuje dramatické osudy Zity, manželky blahoslaveného císaře Karla I. Habsburského. S Karlem se sblížili ve Františkových Lázních, na trůn nastoupili nečekaně v době 1. světové války. Zita byla manželovi velkou oporou.
Další velikán do kapsy v sérii popisující naše hrdiny tak, jak je neznáte. Král Jiří z Poděbrad nevládl dlouho, dožil se jen 51 let – a to ještě o první třetině jeho života nevíme skoro nic.
Čarodějky hrály v Bradavicích často velmi důležité role: od profesorky McGonagallové až po Lenku Láskorádovou. Každá z nich má jiné nadání, ale všechny vládnou stejnou silou čarodějek.