Komiksová legenda Alan Moore a geniální umělec Jacen Burrows představují mrazivý příběh lovecraftovského hororu! Nic nedokáže připravit na příšerné šílenství a nevyslovitelné hrůzy, kterým budeme čelit v malém přístavním městě Salem.
Třetí kniha z oblíbené série, která dětem komiksovou a hravou formou přibližuje naše dějiny. Máte rádi historii? Vydejte se se svými dětmi na dobrodružnou cestu společně s Marcem Polem, Kryštofem Kolumbem, ale i s dalšími objeviteli a dobrodruhy.
Když se sejdou tři přátelé vtipálci – kreslený všeuměl Ruda Pivrnec, výtvarník Petr Urban a historik Petr Nový, může vzniknout úsměvná knížka plná přísloví, pořekadel a různých rčení.
Útok na rakeťáckou základnu v Saffron City je na spadnutí, ale tím Redovy starosti nekončí. Musí ještě porazit trenéra Viridianského stadionu Giovanniho, nemluvě o té největší výzvě ze všech – rozhodujícím zápase s jeho největším rivalem Bluem!
Blaine s Bluem dorazili na Šarlatový ostrov, kde má být ukryta základna Elitní čtyřky. Tam na ně ovšem čekalo překvapení v podobě bývalých nepřátel, tria rakeťáckých vůdců!
Trochu metabaron, hodně psychopat – Showman Killer, nový antihrdina jodoversa! Nájemný zabiják bez srdce, bez emocí, schopný zlikvidovat kohokoliv, pokud mu za to dobře zaplatíte. Miluje pouze peníze, není věrný nikomu…
Ilustrované vydání Tyranie dává dílu další rozměr
a sílu. Renomovaná německo-americká ilustrátorka
Nora Krugová ho svým vynalézavým výtvarným
stylem mění ve vizuálně působivé zamyšlení.
Kniha vychází k příležitosti velké retrospektivní výstavy ilustrační tvorby Františka Skály v Galerii hlavního města Prahy v Domě U Kamenného zvonu, která je plánována na 9.4.2021.