Nové vydání původních komiksových příběhů Rychlých šípů Jaroslava Foglara od kreslíře Marko Čermáka a 13 zbrusu nových příběhů namalovaných Jiřím Grusem!
Slavný kreslený seriál, který významně ovlivnil vývoj světového komiksu a vedle Asterixe představuje jeden z nejlepších a nejoblíbenějších seriálů vůbec.
V osmém sešitu Tintinových dobrodružství podle českého vydání se odvážný reportér Tintin vydává s výzkumnou lodí do Severního ledového oceánu, aby tam hledal zbytky aerolitu, velkého tělesa, které dopadlo na Zemi.
V záleskautském táboře se plánuje velká oslava a z nedalekého jezera probublají na hladinu dávné sváry. Jo, April, Mal, Molly a Ripley objeví, že ani mořské panny nejsou žádné třasořitky, ale pořádně tvrďácké dámy, které měly vlastní kapelu.